Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Nagymamám szeretne tévézéshez vezeték nélküli fejhallgatót venni, hogy késő éjjel ne zavarja a szomszédokat, mert kicsit nagyot hall. Semmi extra elvárás nincs, annyi a kritérium, hogy vezeték nélküli legyen, hosszútávú viseletnél se legyen kényelmetlen és lehetőleg megbízható darabot ajánlanék.
    Ár nincs meghatározva, de ha én nem ajánlok valamit, akkor a legolcsóbb megoldások közül fog vásárolni valamit, kérlek adjatok tanácsot! (Én egy alsó kategóriásat választanék, de valami márkásat, talán azok megbízhatóbbak, és így az ára sem lesz elszállva)

    Köszönöm!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Csatlakozom a csoporthoz, a napokban boldog tulajdonosa lettem egy Nuraphone fejhallgatónak. :)

    A vezeték elhagyásának jegyében az asztali gépemet szeretném bluetooth képessé tenni egy BT transmitter vásárlásával. Olvastam, hogy az aptX HD támogatásra érdemes figyelni, van-e esetleg ajánlott/javasolt BT transmitter típus erre a célra? Ezek igen pici méretűek, ezért felmerült bennem, hogy (a környezeti tényezőktől eltekintve) milyen hatótávolságra lehet számítani? (vezeték nélküli fülhallgatóm telefonról használva a lakás két legtávolabbi pontján is működik, ugyanez a fülhallgató a laptop BT adapterére csatlakozva 4-5 méternél nagyobb távolság esetén már szakadozik)

    Köszönöm! :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Nem találtam rá külön topicot, ezért itt érdeklődnék elsősorban azoktól, akik használnak (vagy ismerik) bluetooth transmittert vezeték nélküli fejhallgatóhoz.

    Ezt nagyon leegyszerűsítve úgy kell elképzelni, hogy egy BT adó-vevőt a hangkártya analóg/optikai kimenetére kötjük, és erre csatlakoztatjuk BT kapcsolaton keresztül a fejhallgatót?
    Mennyiben különbözik ettől egy USB-s (pl ez) BT transmitter, melyiket érdemes választani?

    Ha ez az elv, amit fentebb leírtam, akkor elméletben lehet hangminőségbeli különbség transmitter és transmitter között, ha mindkettő ugyanazokat az átviteli szabványokat támogatja? Ha van egy normális hangkártyám (Musiland Monitor 04 MX), akkor jobban járok az analóg/digitális bemenettel rendelkező transmitterrel, mint egy USB-s verzióval?

    Köszönöm a segítséget!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    BT-s fejhallgatómhoz szeretnék transmittert vásárolni, de nem tudom jobb helyen feltenni a kérdést, mert nincs olyan topic, ami ezekkel foglalkozik.

    Eredetileg a Blitzwolf BW-BR4 típust néztem ki, de annak a forgalmazása sajnos megszűnt, a gyártó a Blitzwolf Airaux AA-BT3 típust ajánlja helyette.
    Ugyan a magyar oldalon nincs fent, de nézegettem egy másik típust is, ez nem olyan régen jelent meg: Blitzwolf BW-BL3

    Amennyire én láttam, a fő különbség itt látható: bemenetek típusa/száma, hatótávolság, akkumulátor mérete (250mAh vs. 1000 mAh, bár az üzemidő hasonló, gondolom ez az eltérő teljesítményre vezethető vissza).

    Az optikai bemenetet hasznosnak gondolom, de nem vagyok biztos benne, hogy rá tudom csatlakoztatni a hangkártyámra. A transmitter SPDIF bemenettel rendelkezik, a hangkártyán pedig RCA/TOTX feliratot látok (ezt nem ismerem, sosem használtam)

    Esetleg van-e tapasztalat valamelyikkel, Ti melyiket vásárolnátok a helyemben?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák