Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doze

    aktív tag

    Valaki az adventista egyházzal kapcsolatban írjon már valamit. Mit kell róluk tudni? ilyesmi..

    Családunkban, egyik közeli hozzátartozó kezd egy kicsit "nem jó" irányba menni, a családi kapcsolatai és anyagi része is megsínyli.

  • Doze

    aktív tag

    válasz Noddy #18216 üzenetére

    Én nem gondolom, hogy az egyház lenne a hibás. Vallásszabadság van, mindenki abban hisz amiben akar. :)

    Ellenben a család azt nehezményezi, hogy a rokon "téríteni" akar erőszakkal.

    pl. Valaki disznóhúst eszik, fölé áll és elkezd "téríteni": nem érzed magad tisztátalannak?, ilyesmi.

    Próbáltunk leülni beszélgetni: de mintha könyvből olvasná.... tehát nem a saját gondolatait osztja, hanem amit "tanult": végítélet, pokol stb.

    Pont ez amitől feláll a szőr a hátamon, ha valaki erőszakoskodik..., ha érdekel hallgatom szívesen, de ha nem, tudtára adom hogy STOP, ha ennek ellenére valaki folytatja ne várjon megértést.

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz llll #18224 üzenetére

    Kicsit utánanéztem a hetednapi adventista egyháznak. Persze nem vagyok teológus, de röviden talán arról szól hogy várják a végítélet, mikor Jézus visszajön, a végső összecsapás stb,stb. De megmenekülnek azok akik betartják a szabályokat:
    -nincs abortusz
    -egészséges élet
    -szombaton nem dolgozik
    -nem fogyaszt disznóhúst és/vagy tisztátalan állatot
    -nincs válás
    -nincs katonai szolgálat

    Viszont úgy vettem észre elég erőszakosak.... ergo ha nem hozzájuk tartozol a végítéletben esélyed sincs.

    A végítélet elég fontos szerepet tölt be az életükben, és ami a legfontosabb felbomlanak a családi kapcsolatok, ember-embernek farkasa stb.... most rokon valahogy erre rájátszik, mint aki szánt szándékkal zülleszti/bontja az emberi kapcsolatait "mert meg van írva", szerintem rosszul értelmezi ezt az egészet.... kicsit elszomorít...

    nem az első rossz tapasztalatom az egyházzal, mostohanagyanyám is ráhagyta a katolikus egyházra a vagyonát. Beköltözött valami katolikus idősek otthonába, ahol 0 ellátást/törődést kapott.... segíts magadon isten is megsegít, (na puff), de a 25 millás (győri belvárosi 3 szobás) lakással legalább jól jártak.

    Nem bánom hogy, nem vagyok megkeresztelve.

    És visszatérve rokon, fanatikus.... csak a megszokott szöveget szajkózza. Ja és had ne mondjam, a vallás arról szól hogy valaki ezt csinálja? A gyüliben meg elnéznek fölötte csak a tized legyen meg?... remélem elégnek a pokol tüzében, már ha isten becsületes ember volt.... mert hogy ők nem, az biztos...

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz Naturalist #18226 üzenetére

    A kérdésre nem kaptam választ...

    Erre tanítják ott az embereket?

    Mert ez csak egy kérdés, nem sekélyesedés.

  • Doze

    aktív tag

    válasz 0xmilan #18231 üzenetére

    na még egy kis infó: Hetednapi adventistáknál Ellen White aki úgymond megteremtette a "vallást" kiszámolta 1844-ben jön a végítélet. Hát nem jött, aztán kijelentették "hiba" volt dátumhoz kötni, így most csak várják dátum nélkül

    Ja és a facebookon ilyen képek vannak fen:

    Látjátok egyik hívőnk milyen jól járt?

    Komolyan mondom vicc, jönnek itt a szellemi kihívással, meg az élet értelmével. Hát ez aztán az.

    Nem tudom mikor értik meg ezek az emberek: nem az határoz meg miben és hogy hiszel, hanem az hogy életedben mit cselekszel. Ha meg szembe állítják saját hülyeségével akkor meg takaróznak a bibliával, istennel.

    Miért hiszem azt hogy a vallásos emberek a legképmutatóbbak ezen a földön?!

  • Doze

    aktív tag

    válasz zoltanz #18251 üzenetére

    Üdv!

    Nem bántani akarlak, de te is tudod az adottság semmit nem ér ha nem használod. Pláne ha valakinek ezzel célja van :)

    Nekem egyetemen a matek tanárom volt jó matematikus, egyszer kérdezte meg zh osztás alkalmával hogy hívnak, de nem csak tőlem hanem mind a 300 elsős gépésztől :), 3 év múlva buszon nevemen szólított... egy 60-as bevásárlós nénit képzelj el.

    De a táblára a parciális diff egyenleteket 2 kézzel nyomatta....

  • Doze

    aktív tag

    válasz zoltanz #18256 üzenetére

    Azért kissé érdekes próbálod magad önigazolni, 40 éves fejjel biztos jó azt mondani: Olyan vagyok mint Neumann.. de ez kissé cifra.

    Nem azért mert nem hiszek a képességedben, de tudod azért mert van valakinek xy adottsága a szakterületén hirtelen nem lesz belőle esőember.

    Saját szemmel láttam hozzád hasonló egyéneket az egyetemen, nálamnál 10x,100x jobb adottsággal, de mikor le kellett ülni tanulni egyik sem tette... mondván: ismerem magam, profi vagyok. Aztán csak a koppanás hallatszik. Halálos kombináció mikor valaki tudja magáról hogy jó, aztán az önelégültsége tévútra vezeti.

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz kymco #18282 üzenetére

    Ez így nem igaz amit írsz.... mert ha egyszerűsíteni akarnám mondataid: Nincs nekik semmi bajuk, inkább a bunkó emberek akik körbeveszik őket.

    Nekem gyerekkori jó barátom húga szenvedett izomsorvadástól, amit 4-5 éves korában diagnosztizáltak nála, előtte makkegészséges volt.

    Én a saját két szememmel láttam azt, mikor kiderült hogy beteg a lány szülei orvosról, orvosra jártak, hosszú évekig fizikoterápiára/masszázs stb. A szülei marha elszántak voltak, de a lány két mankó után, tolószékbe, majd ágyba került. Mindez önhibájukon kívül.

    Elsőnek talán az apja adta fel, 15 év után elvesztette a reményt, elkezdett piálni... nem volt hajlandó bemenni a szobába a lányához, hogy alátolja az ágytálat/kicserélje a pelenkát, vagy esetleg lemossa stb, így az anyja csinálta, no meg a barátom.

    Aztán az anyjának is elege lett az egészből.... nehéz így leírni, de nem megutálta vagy hasonló, hanem egyszerűen érzelmi roncs lett. Aztán szegény lánnyal ugyan foglalkoztak, de már rég nem olyan vehemensen.

    Kb mintha kisbabád lenne 20 évig/ éjszaka felkelni, etetni, itatni, ésatöbbi.

    Én beszéltem a lánnyal, nem is egyszer, aranyos, mosolygós stb. De 18 éves korára, az ágyhoz kötöttség miatt, a szellemi szintje/szocializáltsága kb 12 éves szinten lehetett.

    A probléma akkor keletkezett, amikor szegény rájött arra mekkora tehert ró a családra, aztán képes volt a pelenkában 6 órán keresztül rohadni stb. Szörnyű

    Most kívülálló mondhatná, apa meg anya egy féreg, de nem az. Apa dolgos ács, anya meg föci tanár, de megtörte őket az élet. Főleg az apát, mert vedel mint a gödény.... most mondhatnánk azt gyenge ember, de hosszútávon nem tudhatnám én vagy akárki más hogyan reagál az efféle dolgokra.

    Ilyenkor persze szóba kerül isten, meg a hit. De itt aztán lehet magyarázkodni: Miért? Most mit csináljak?, Erre teremtett? stb..

  • Doze

    aktív tag

    válasz Noddy #18285 üzenetére

    evolúció gondolatköréhez egy dolgot tudnék mondani.

    Nagyapám, aki amúgy sem volt "hívő" ezt mondta nekem mindig, ha hülyeséget csináltam:

    Hát fiam, te lehet tényleg a majmoktól származol :DDD

  • Doze

    aktív tag

    válasz kymco #18287 üzenetére

    Vannak emberek, akik akkor nyígnak mikor nem kéne, másrészt sok olyan ember van akik megtehetnék hogy sajnáltatják magukat mégsem teszik... Kiváltképp igaz ez a testi/szellemi fogyatékosokra.... erre fordítom :D

    Azonban azzal vitatkoznék, hogy szeretik az életüket akik valamilyen fogyatékossággal rendelkeznek. Maximum megtanultak vele együtt élni, esetleg az életüknek olyan "szegmensére" fordítani a tekintetüket ami feledteti, egyenlővé teszi az egészséges emberekkel őket. Ez persze hatalmas lelkierőt/kitartást igényel.

    Szóval azért nagyjából egyetértünk :)

    Ellenben szeretik azt ha úgy bánsz velük, mint a normális emberekkel. Én úgy vettem le az egészet, utálják ha túlzott segítségnyújtást. Ha nagyon rendes vagy velük, az baj, ha lefosod őket az is baj. Nagyon vékony a mezsgye... legalábbis amit saját magam tapasztaltam.

    Én nem tartom magam gonosz embernek, ellenben mindenkit egyenlőn kezelek, ha valaki nyíg akkor leb**szom, ha valakit látok hogy majd meg szakad, segítek. Ezzel sajnos sok konfliktust is okozok, mert szánt szándékkal nem tudok átlépni bizonyos dolgok fölött, ráadásul vannak emberek akik az én értékrendem szerint élik az életüket, és ez engem marhára zavar. A megbocsájtás sajnos nem az erényem, és ezt nem is felejtem el mondogatni nap mint nap az illetőnek. Ráadásul abban sem hiszek ha valaki azt mondja "megtér", "megváltozik", nagyon ritka az az ember aki valóban képes a változtatásra, tisztelet azoknak akik képesek rá. Kissé pórias vagyok tudom, de nem tekerem jól a szavakat.

    Ha most keresztény lennék ezt mondanám: ebben vagyok jó, amolyan géppuskás pap :)

Új hozzászólás Aktív témák