Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    válasz Pala #1008 üzenetére

    Ebben az univerzumban minden egyáltalán lehetséges dolognak van egy bizonyos valószínűsége.
    Bármennyire kicsi is, amennyiben nem nulla, végtelen mennyiségű idővel megszorozva, a valószínűsége legalább egy. Amennyire hiányos ismereteim alátámasztják, a tudomány nem bizonyította egy Isten létrejövésének lehetetlenségét. Innentől csak Isten aktuálisságát lehet vitatni ;]
    Mellesleg szerintem a világegyetem úgy vicc ahogy van, nem lenne szabad léteznie. A józan észnek teljesen ellentmond, erre ennek ellenére létezik. Mindemellett, statisztikailag szükség szerű is, hiszen egy világegyetem létrejötte a semmiből... ennek az esélye ugyan konvergál a nullához, de nem éri el... Az aktuálissága pedig... :O
    Szóval hiszek Isten létezésében.
    És hogy miért nem nyilatkozik meg? Nézted te annak idején a Babylon5 sorozat végét? Mikor Sharidan kirakta az Aárnyakat és az ellenpárjaikat a galaxisból, mert megállunk a két lábunkon magunktól is? Amennyiben a lélekvándorlás létezik(én elfogadom valóságnak) Akkor ezt mi is eljátszottuk az Öreggel, akit sikerült megsérteni,. és most nem szól bele, mert együk meg amit főztünk.

    [Szerkesztve]

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Új hozzászólás Aktív témák