Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz RedWing #3874 üzenetére

    Valóban nem lesz megegyezés hívők és ateisták között. Ez egy eleve értelmetlen vita. A topic címe is az, hogy vallás. Ez meg inkább azt jelenti ,hogy a vallások különbözőségeiről, hasonlóságairól lenne itt inkább szó, ki hogy látja, ki milyen vallású, és miért, és mik az adott vallás sarokkövei, stb. Mindezt inkább érdekes ismeretterjesztő formában, mert ebből sokat tanulhat az ember, nő a rálátása dolgokra, stb.

    Van ateizmus topic is, annak a cím alapján sincs értelme. Max az ateisták írogathatnak, hogy melyikük a nagyobb ateista, de frankó. De ugye mert ők nem hisznek, a semmiről kell szart rágni. Vagy ott is lehet flémelni ugyanerről, aminek szintén semmi értelme nincs.

    Szerintem olvasott Dänikentől. Mint ahogy Dawkins neve is ismerősen cseng, nekem még a télen következő falat lesz az Isteni téveszme c. könyv. És szerintem hívők is olvashatják. Nem kell félni semmilyen irománytól. Mert a hit, amit tudományosan lehet cáfolni, annyit is ér.

    Dawkins meg Mr Garrisonnal szexelt valamelyik Southpark epizódban. Ott is az ateista nézeteit hangoztatta. De tippem szerint neki onnan fakad az ateizmusa -részben- hogy nem tetszik neki, hogy sok hívő a tudományos magyarázatokat nem fogadja el. Ezzel én sem értek egyet, de ez nem hívők és nem-hívők közti vita kell, hogy legyen.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák