Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr X

    veterán

    válasz David75 #11310 üzenetére

    Szerintem meg pont az a célja a topicnak, hogy teret adjon a vallási témájú vitáknak. :U

  • D1Rect

    félisten

    válasz David75 #11310 üzenetére

    Alapvetően szerintem a világ kérdéseit kéne vizsgálni a topikban mindenkinek a saját vallási szemszögéből.

    A reinkarnáció szerintem kiváló példa erre.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Dorien

    veterán

    válasz David75 #11313 üzenetére

    Igen, amíg nincs esély semmiféle közös párbeszédre, a különböző világnézetek közös pontjainak megtalálására és mindenki csak a fogást keresi a másikon, hogy megmutassa, hogy neki van igaza, addig felesleges energiapocsékolás az egész.

    Próbáljuk megtalálni a közös értékeket és arról beszélgessünk. Szerintem egy ilyen dolog az emberi lélek. Lehetne például ez a téma.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Mr X

    veterán

    válasz David75 #11313 üzenetére

    Hol volt vérig sértés? Még D1Rect-ék is határon belül voltak.

    Flame főleg nem volt. Az, hogy valaki nem viseli el a kritikát, még nem jelenti azt, hogy a másik flame-el.

  • Weißturul

    senior tag

    válasz David75 #11310 üzenetére

    Jó ötlet. Először is mindenki vésse le ide, hogy kiben/miben hisz (gyk. vallásának neve). Szerintem csak azoknak kéne itt vitázgatnia, eszmecserélnie akinek van alapja.

    #11319 llaszlo: már a görögök is felfedezték, hogy a Föld gömbölyű ;)

    [ Szerkesztve ]

    Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz David75 #11337 üzenetére

    A sztereotípia egy furcsa dolog, de ez esetben megtörtént eseményeket illetve valós dolgokat dolgoz fel. Bár ha jol olvastam vissza, ezzel neked tisztában kell lenned. Xenu. ;]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz David75 #11348 üzenetére

    Bocsánat, tévedtem, szci harcosból nem 1 van itt, nyilvan kellett az erosites a multkori szci topik óta.

    Tovabbiakban nem kivanok ilyen téren foglalkozni veletek, tovabbi jó térítési próbálkozást.

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • doc

    nagyúr

    válasz David75 #11337 üzenetére

    Gondolom minden buta sztereotípiát elpuffogtatnak a film alatt

    gondolod. tehat te sem lattad, megis velemenyt mondasz rola, akarcsak D1rect, aki a sajat bevallasa szerint nem latta, megis nagy mellennyel fikazza anelkul hogy barmit tudna rola az ajanlo szovegeken kivul. legalabb valami reszletes kritikat olvassatok el rola, ha mar a megnezeset tiltja a vallasotok...

    hosszú órákat töltöttem azzal hogy erről a xenu dologról hivatalos info-t találjak de arra jutottam hogy ezt ilyen tipikus haterek találták ki befeketítés céljából...

    nem neztel utana alaposan.
    a Xenu-sztori (barmennyire is tagadja D1rect) TENYLEG a $zcientologia tanitasa!
    ezt az egyhaz sajat maga ismerte el (alapos ongolt love) amikor (latva hogy a 'nem nem nem ilyen nincs ilyet mi nem mondunk, nem nem nem' stilus nem valt be) SZERZOI JOGOKRA HIVATKOZVA allt neki hisztizni,
    ha bovebben erdekelnek a reszletek, keress ra a 'Fishman affidavit' kifejezesre
    ez a Fisherman egy szcientologus volt, aki elerte az OT3-as szintet, ahol is ezt az elmebeteg, borzalmasan pocsek sci-fit akartak lenyomni a torkan (horribilis osszegekert cserebe). aztan itt Fishman (ellentetben a legtobb, idaig eljuto szcivel, aki a soktizmillio forintnak megfelelo penz befizetese utan mar barmit elhisz, nehogy szembesulnie kelljen azzal hogy ilyen nevetseges sz@rra koltotte el a penzet) besokallt, kilepett az egyhazbol majd birosagra vitte az egesz ugyet
    itt kovette el az egyhaz azt a hatalmas hibat, hogy ahogy feljebb irtam, a szerzoi jogok megsertesere hivatkozva akarta eltuntetni a vallomasban szereplo Xenu-sztorit (ezzel 100%-san elismerve hogy VALOBAN ezt tanitjak!). csak aztan pofara estek, mivel a birosagi vallomasok az amerikai torvenyek alapjan mindenki szamara nyilvanosak, igy azota tud a vilag Xenurol, meg az urben repkedo DC-9-es repulogepekrol, hidrogenbombakrol, meg a csunya gonosz pszichiaterekrol akik hatalmas mozikba ultettek be a thetanokat :DDD :C
    meg vannak meg eleggel mokas ugyek, pl. a szcientologia egyhaz OT8-as tanitasa szerint Jezus Krisztus pedofil volt! (ez is resze volt a szerzoi jogi pernek, tehat bizonyitottan ezt tanitjak)

    nemi olvasnivalo: [link]
    nagyon sok link talalhato az oldalon, erdemes azokat is atfutni

    (kivancsi vagyok mikor jon D1rect a szokasos hisztijevel hogy 'toroljekki, toroljekki, megsertette a vallasomat, toroljekki, tiltsakki' :DDD)

  • doc

    nagyúr

    válasz David75 #11353 üzenetére

    Te is csak egyoldalúan fikázol megkérdőjelezhető alátámasztásokkal
    az amerikai birosagon, mindenki szamara elerheto hivatalos dokumentumok neked csak megkerdojelezheto allitasokat tartalmazo fikazasok?

    Az ilyenekre nincs értelme erőt pocsékolnom már ne is haragudj.
    A sajat allitasod szerint probaltal utananezni a Xenu-sztorinak. most meg, miutan hittem neked es segito szandekkal belinkeltem az ugyet maximalisan kivesezo oldalt, kozlod hogy nincs ra idod :F :Y

    Vajon mi motivál téged abban hogy mindenképp befeketíts egy vallást?
    nem feketitek semmit, TENYEKET irtam le (amiket persze nem vagytok hajlandoak megnezni sem, mivel tiltja a vallasotok :) )
    ha szerintetek ez a vallas befeketitese, akkor azt koszonjetek a szcientologianak, hiszen ok tettek ;)

    D1rect:

    nem vagyok tagja egy vallasszervezetnek sem, de ez miert fontos? a topicba csak olyanok irhatnak, akik valamelyik vallast 'kepviselik'?

    egyebkent voltam tagja, ha ugy tetszik 'hive' ket vallasnak is, de sehol nem dijaztak hogy gondolkodni kezdtem, nem hittem el dolgokat csak azert, mert azt mondtak hogy 'ezt kell hinni mert ez igy van' :D
    utanajartam a dolgoknak alaposan, aztan mindig kiborult a bili...

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz David75 #11359 üzenetére

    Mivel nem vagyok szcientológus ezért nem tiltja semmi ahogy megnézzem.
    akkor viszont ajanlom, hogy nezd meg.
    termeszetesen nem kell tenykent elfogadnod (sot, ne is tedd, hiszen ez egy film, ilyen erovel a Matrixot is elfogadhatnank valosagkent). de legalabb gondolkozz el rajta, vesd ossze az ott latottakat azzal, amit a szciben tapasztalsz (bar mire eljutsz oda, hogy szemelyesen tapasztalod meg azokat a helyzeteket, amiket a film bemutat, mar keso :( )
    es ne felejts el GONDOLKODNI, es ahogy mondod, KETELKEDNI!

    Rengeteg tudományos szart fel lehetne hozni a kereszténység ellen is.
    a keresztenyseg tortenelme egyertelmuen mutatja, hogy a tudomanyhoz a vilagon semmi kozuk (leszamitva azt, hogy hatalmas erokkel probaltak evszazadokon keresztul kiirtani)
    de a vallasnak nem is feladata a tudomannyal kuzdeni.
    a vallas a transzcendentalisrol, a lelekrol kell hogy szoljon. addig, amig nem tanit olyasmit, ami a tudomanyos tenyeknek ellentmond, nem is lesz ebbol problema

    Ez nem igy működik hogy megcáfolunk egy vallást.
    nem a 'vallast' kell megcafolni
    pusztan azokat az allitasokat cafoljak a linken keresztul olvashato anyagok, amiket a szci igazsagkent probal talalni. nem a szcientologiat, hanem a szcientologia allitasait cafoljak a valos tenyek

    Arra nincs idő hogyha valaki nyíltan állást foglalva haterkedik azzal vitatkoznak.

    tehat az, ha egy szcientologus ir/allit valamit, az egeszseges vita, es milyen jol teszi
    ha valaki az allitasait cafolo tenyeket ir le, az haterkedes?

    latod pont ez a hozzaallas az, amit a vallasok elultetnek az emberben: "az igaz amit mi mondunk, aki ezzel ellenteteset ir/mond, azt ne hallgasd meg, mert ugyis mi tudjuk jobban"

    erre mondtam hogy KETELKEDJ es GONDOLKODJ!

    az, ha te nem vagy hajlando ranezni sem azokra a tenyekre, amik ellentmondanak a te elkepzeleseidnek, pont a fenti ket kulcsszo ellentete...

    Dorian: :DDD :R (ez mindenfele meggyozodestol es vallastol fuggetlenul utos beszolas volt :D)

    D1rect:
    ehetnél egy kicsit összeszedettebb 3 hsz. 5 percen belül kicsit sok.
    igen, ez jogos, bocs erte mindenkitol
    (bar en meg azt tartom idegesitonek, hogy valaki a postjat modositgatja hogy ne legyen flood, emiatt meg esetleg nem latom ha beleir valamit, mert meg elotte elolvasom...)

    Akkor mégis, te hogy gondolsz az emberi "lélkre" "szellemre", mi vár a halál után szerinted?

    nincs "szerintem". mivel nincs semmifele informaciom a masik oldalrol, igy nem tudok semmiben hinni. mint mar irtam, a TENYEK erdekelnek. es a teny jelenleg az, hogy nem tudunk semmit arrol, van-e valami a halal utan egyaltalan
    egyelore semmifele bizonyitek nincs arra, hogy van (persze ebbol adodoan az ellenkezojere sem)

    az mindenesetre bizonyitott teny, hogy az ember nem valamilyen lathatlan lelek miatt lesz egyeniseg, szemelyiseg
    eleg megnezni a fizikai agyserulest szenvedetteket, akik gyakran teljesen megvaltoznak egy ilyen esemeny utan, amit nehez lenne lathatlan, megfoghatatlan lelekkel vagy benne ide-oda szaladgalo thetanokkal magyarazni. az orvostudomany viszont TUD magyarazatot adni, sot, ami a tudomanyos vilagban a legfontosabb: az ismeretei alapjan ELORE megmondani dolgokat (pl. adott agyteruletet ert serulesnek milyen hatasai lesznek)

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz David75 #11371 üzenetére

    Mindig is eddigi pszichológiai tanulmányaim alapján vizsgáltam a szcientológia tanait.

    igen, ezt emlitetted, akartam is kerni hogy fejtsd ki bovebben, erdekelne hogy hol talalsz kapcsolatot a ketto kozott, ill. hogy kapcsolodik a te tapasztalataid alapjan a pszichologia a szcientologiahoz, hogyan erositik egymast (mert ha jol ertem, igy gondoltad)

    D1rect:
    te nem vagy hajlando a linkjeimet megnezni, puszta haterkedesnek nevezed a bizonyitott tenyeket, de azert elvarod, hogy a szcientologia ontomjenezeset olvasgassam, tenykent elfogadva az? (egyebkent egy idoben eleg sokat olvasgattam a hivatalos szci oldalakat is :P )

  • doc

    nagyúr

    válasz David75 #11380 üzenetére

    de ha nem mondtak ujat, akkor miert olsz bele penzt/idot/energiat?

    inkabb az erdekelne, talaltal-e olyat amire azt mondod "igen, ez teljesen belepasszol abba, amit annak idejen pszichologiabol tanultam, de olyan pluszt mond, ami nekem uj, es profitalok belole"
    pontosabban (mire a fenti kerdesre ugyis csak annyit kapok hogy 'igen, talaltam') hogy MI volt az

    vagy hogy mashogy fogalmazzak: azon a ponton, ahol a szcientologia mas iranyba indul el, mint a pszichologia, miert az elobbit valasztod?

    D1rect
    "csak sajnos elobb-utobb mindegyik zsakutcanak bizonyult"
    Akkor mit csinálsz itt? :U

    tehat megint eljutottunk oda, hogy aki nem vedelmez elvakultan egy adott vallast, annak nincs joga a topicba irni? :F

    Mint írtam gondolkodás nélkül elfogadni dolgokat veszélyes lehet
    igen, pont ezt irtam en is
    ezert is olyan groteszk, hogy ti viszont nem vagytok hajlandoak nem csak hogy gondolkodni, hanem meg MEGNEZNI sem amikre hivatkozok

    [ Szerkesztve ]

  • Peethy

    őstag

    válasz David75 #11398 üzenetére

    Igen, erre gondoltam, hogy a hasonló irányzatok általában az individualista gondolkodásúakra épít, aminek lényegében Amerika a fellegvára, bár nyilván Európában is jelen van. Nem véletlenül van egy rendkívül szigorú alárendelő kasztrendszer Indiában, ahol az emberek évszázadok óta ebben élnek.

    Igen, erre gondoltam, ennek nem kell alárendelned magad, itt vagy mellé- vagy fölérendelt vagy dolgoknak (pl. a szci tesztben kb. így jött le az "antiszociális viselkedés megállapítása")

    [ Szerkesztve ]

  • Peethy

    őstag

    válasz David75 #11417 üzenetére

    A második része nem célzottan neked szólt, inkább általánosságban a téma folyamába beleillesztettem. Hogyan tudod összeegyeztetni a kettőt? A szcik gyűlölik a pszichiátriát, és vice versa.

    (#11416) D1Rect: nincs. Az ember lett Isten képmására teremtve.

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz David75 #11409 üzenetére

    egyaltalan nem veszekszem. kerdeseket tettem fel (amire valaszt nem kaptam, vagy csak olyasmit ami a korabbi allitasaimat igazolta), illetve a nyilvanvalo hazugsagok valotlansagat igazolo linkeket tettem ide...

    a linkelt anyaggal kapcsolatban mar valaszoltam D1rectnek

    D1rect
    Bibliaolvasáskor elgondolkodhatok az olvasottak valóságtartalmán, vagy kötelezően el kell fogadnom amit írtak?
    a valasz erosen fugg annak a vallasatol, akinek e kerdest felteszed
    a legtobb, Biblian alapulo vallasban az irasokat abszolut igazsagnak fogadjak el, de az ertelmezese vallasonkent valtozik
    en (ahogy azt mar korabban irtam is) teljes egeszeben a GONDOLKODAS es az EGESZSEGES KETKEDES hive vagyok

    Egyébként nem érzed, hogy milyen feszült lett a hangulat amióta doc fórumtárs megjelent?
    Véletlen? :U

    lassan kiderul hogy a neten talalhato osszes, a szcientologiat leleplezo oldal az en muvem :DDD

    Az állatoknak van lelkük?
    ez megintcsak vallasfuggo
    a Biblia szerint az allat 'maga a lelek', akarcsak az ember
    illetve a lelek definicioja is nagyon valtozik vallasonkent, a dogmatikus keresztenysegtol a reinkarnacio-hivo azsiai vallasokon at a szcientologia thetancsordaiig

    de amennyire tudom, egyetlen (kereszteny) vallas sem tekinti az allatokat ugyanolyan ertelmeben lelekkel biro lenyeknek, mint az ember (pl. a halal utani letet tekintve)

    Milyen mélyebb tanokat?
    Nem elég az egy vallástól általánosan, hogy képes legyen iránytmutatni az életben?

    NEM. azt akkor nem vallasnak hivjak, hanem mondjuk eletviteli tanacsadasnak, vagy valamilyen managementnek (es mint ilyen, nem is mukodhet vallaskent, mivel uzleti vallalkozas)
    a vallasoknak hittetelei vannak. pl. a katolikus vallas eseteben is jol meghatarozott dogmak leteznek, mint a Szentharomsag, eredendo bun, szentsegek, menny/purgatorium/pokol, stb

    a szcientologiaval kapcsolatban persze nehez hittetelekrol beszelni
    elso korben (csak hogy sugjak :P ) mondjuk a clear-re valast lenne erdemes megemliteni, illetve hogy a szcientologia tanai szerint mitol nem clear az ember eredendoen, illetve miert teszik a sorozatos auditalasok es a hozza kapcsolodo tanfolyamok/eljarasok clearre

    a clear utani fokozatok meg mar teljesen mas tema

  • Peethy

    őstag

    válasz David75 #11422 üzenetére

    Nem a személyes hozzáállásod érdekel, hanem hogy a két tan nem-e üti ki egymást, tekintve, hogy más-más alapra építenek.

  • moha21

    addikt

    válasz David75 #11430 üzenetére

    Meg elég sok esetben basznak betartani a használtai utasítást a kedves páciensek. Isznak rá, nem veszik be etc..

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák