Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Ijk #7441 üzenetére

    Ez is egy álláspont. És érdekes, hogy most is késztetést érzek arra, hogy hozzá fűzzek gondolatokat a te írásodhoz. Ezt meg lehet, hogy vitának értenéd, meg győzködésnek. Pedig csak sok gondolatot ébresztett, amit írtál.

    Mindenkinek van ehhez joga, szabad akarata. És erőszakkal, kényszerrel ezen szerintem nem is szabad változtatni. Vallásos nyelven azt mondanám, hogyha Isten szabad akaratot adott, akkor az ember ezt ne fossza meg másik embertársától. (bizonyos korlátozásokkal persze, mint például bűncselekmények elkövetése, stb.)

    "számomra Isten az emberek tudatában létezik, mi magunkban hozzuk létre. Gondolkodó, érző lények vagyunk kell egy felsőbbrendű hatalom, ami magyarázatot ad, irányítja sorsunkat, átsegít a nehézségeken. Én így értelmezem a vallást."

    Erről az jut eszembe, hogy a vallásosság lehet ilyen is. Létre is hozunk isteneket a fejünkben. És kell sokszor találni valamit, ami irányt mutat. Ez lehet kreált isten is. Én annyival látom másképp, hogy hiszem, van egy igazi is, aki létezik.

    Erről meggyőzni ilyen módon nagyon nehéz bárkit is. Általában a hit nem győzködés eredménye, ezért ne mis vezet sehova. Főleg, ha egymás püfölése lesz a dologból.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák