Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7032 üzenetére

    A százfajta egyház, szekta nem az Istenkép miatt alakult ki.
    Egyszer már leírtam. A gonosz itt van a földön, és az a szándéka, hogy Istentől a felekezeteket, és híveket elfordítsa. Ezt láthatjuk, hogy nagy mértékben sikerrel teszi.

    De eljön majd a nap, amikor Isten szól, hogy ebből fussanak ki.

    Az igazi hívők ebbe a csapdába nem, vagy csak kismértékben esnek bele, és azt is időben észreveszik.

    Vannak egyházak, akik megengednek olyant is, amit Isten nem engedett meg, de a bibliában Pál levelei között sok ilyen dolog tetten érhető.

    Gondolom az ateizmus a gonosz létezését sem hiszi el. És a gonosznak ez az egyik fő célja.

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7032 üzenetére

    Azt gondolom, hogy egy kicsit csúsztattál ezzel a mondatoddal: Tényleg nincs gondja egy hívőnek sem az Istenképpel, csak véletlenül alakult ki százfajta gyülekezet, szekta, egyház... Persze amelyek mindegyike azt mondja, hogy csak ő ismeri Istent a megfelelő módon, a többiek gondolkoznak tévesen.
    Nálunk nagyon jó a kapcsolat a teljes evangéliumi keresztények, baptisták, reformátusok, görög katolikusok között...
    Nekem soha nem volt gondom más keresztényekkel csak azért mert más felekezetben vannak... nem hinném, hogy ez akkora probléma lenne a ker. egyházakban.
    Aki Krisztust megváltónak vallja és Úrnak, azzal nincs gond. Az igaz Isten kérdése nem a templom formájában, a liturgiában és a keresztelési szokásokban van... amik eltérnek, nüanszok... :)
    Én úgy gondolom, hogy itt szépen csúsztattál... vagy félreértettél valamit....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák