Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6645 üzenetére

    „Szerintem meg induljunk ki abból, amit eredetileg mondtam. Olvasd el, és akkor rájössz, hogy ebben a formában nincs is értelme a kérdésednek.”
    Most erre gondolsz? „Miért zavar téged még mindig, hogy a vallásom miatt nekem jobb, mint neked?”
    Vagy erre? „Én hozom magam előnyös helyzetbe.”
    „Ugyanis nem azt állítottam, hogy egy bármilyen hívőnek sokkal jobb lesz, mint egy bármilyen hitetlennek.”
    De. Ezt állítottad. Többször is.
    „A halál utáni dolgoktól nem lehet eltekinteni, mert az szerves része az életnek.”
    El kell tekintened tőle, mert egy ateista nem törődik a halál utáni dolgokkal, számára ott nincs semmi, és ezt elfogadja.
    „De válaszolok: Nekem attól jobb, hogy Isten belépett az életembe. Hogy közösséget vállalhatok vele. És ez nagyon jó. Mint a fagyi.”
    Érdekes amit mondasz. Én is közösséget vállalok, hiszen ember vagyok.

    Enged meg, hogy meséljek neked egy egyetemi történetet:
    Egy egyetemista csávónak az egyik tárgy egész jól ment, a beadandó feladatot rövid idő alatt könnyedén meg tudta csinálni, és mivel neki ez nem jelentett gondot, több másik évfolyamtársának is besegített a beadandóban. Elérkezett a vizsgaidőszak és szerencsétlennek nyakába szakadt a sok tanulnivaló. Azt hitte itt a vég, ennyi tételt nem lehet kidolgozni, ennyi mindent nem lehet időben megtanulni. Mit történt vele? Sorra kapta a segítségeket azoktól akiknek korábban segített, és még csak kérnie sem kellett, mert társai megtudták, hogy bajban van. Hála a segítségüknek sikeresen zárta a félévet. Természetesen, a történet rólam szól. Az életemből tudnék több ilyet is mondani ,és gondolom te is. Megtanultam, hogy attól is jobb lehet nekem, ha másoknak teszek jót, ami benne van a Bibliában is, engem mégis az élet tanított meg rá, a közösségi élet.

    Te lehet, hogy fölfedezed a történetben Istent, én viszont egyedül az embereket látom benne, és itt van a különbség közted és köztem. Ha azt feltételeznénk, hogy Isteni beavatkozás volt, azzal a segítők akaratát kérdőjeleznénk meg. Ha magát a lelkiismeretet tulajdonítod Istennek, az más. Én úgy gondolom, hogy ez is kialakul a társas érintkezés során, hiszen vannak antiszociális emberek, akiknél ez nem alakul ki, és szívfájdalom nélkül képesek akár gyilkolni is. Maga az emberi faj csak fokozatosan kezdett el ilyen szavakat használni, hogy lelkiismeret. Tudjuk, hogy egy szó, önmagában nem számít semmit. A lényeg az ami a szó mögött van, és ezt mi adjuk hozzá.
    Tehát ebben a közösség dologban van valami. A közösség szerintem is jó, de nem attól, hogy Isten benne van, hanem attól, hogy mi benne vagyunk, és tevékenyen részt veszünk benne.

Új hozzászólás Aktív témák