Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • önállóság

    csendes tag

    válasz ollie #5688 üzenetére

    Na kicsit nézzük meg ennek a szituációnak a nagyobb környezetét!

    "24Körülvevék azért õt a zsidók, és mondának néki: Meddig tartasz még bizonytalanságban bennünket? Ha te vagy a Krisztus, mondd meg nékünk nyilván! 25Felele nékik Jézus: Megmondtam néktek, és nem hiszitek: a cselekedetek, a melyeket én cselekszem az én Atyám nevében, azok tesznek bizonyságot rólam. 26De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok. A mint megmondtam néktek: 27Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem õket, és követnek engem: 28És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja õket az én kezembõl. 29Az én Atyám, a ki [azokat] adta nékem, nagyobb mindeneknél; és senki sem ragadhatja ki [azokat] az én Atyámnak kezébõl. 30Én és az Atya egy vagyunk. 31Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék õt. 32Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem? 33Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat. 34Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok? 35Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lõn (és az írás fel nem bontható), 36Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz;"

    A zsidók bizonytalanok, idegesek, követelőznek! Jézus mondja, hogy válaszoljatok magatoknak a cselekedeteim szerint! Mit gondoltok ki lehetek? Erre mondják, hogy ördög van benne! Erre a kérdezők között ellentmondás miatt konfliktus keletkezik! (Láttam nem régen Izraeli tüntetést a TV-ben a zsidók nem csak úgy veszekszenek, hanem vérre menő verekedésbe kezdenek ilyen dologért) Tehát kialakult egy kissebb csetepaté! Jézus így

    "melyeket én cselekszem az én Atyám nevében, azok tesznek bizonyságot rólam"

    Majd így

    "De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok. A mint megmondtam néktek: 27Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem õket, és követnek engem " Ez igazolja azt a feltevést, hogy Jézus nem zsidó! Nem az én juhaim közül vagytok! Nem vagyunk egy kutya kölyke! nem azonos a származásunk, tehát előítéletesek vagytok és nem hisztek nekem! Korabeli faji megkülönböztetés! Honnan is származik az antiszemitizmus?

    Aztán folytatja:

    "Én és az Atya egy vagyunk. 31Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék õt. 32Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem? 33Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."

    Én és az atya egy vagyunk szimbólikus értelemben kijelentve, amit konkrétumnak vesznek, ezért megakarják ölni ott a helyszínen! Basszus! Megtudták, hogy ő Isten és megakarták ölni az Istent Röhelyes népség:DDD

    Erre védekezik Jézus, hogy dehát egy csomó jót cselekedtem, melyik adna okot a gyilkosságra? Hát ezen elgondolkodva mondják, hogy jóért nem bántják, hanem káromlásért, mivelhogy úgy tűnik Istennek képzeli magát!

    majd így: "Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?" Tehát kiderül, hogy nem ismerték a saját kultúrájukat és Isten szavát! Istenek vagytok! Ezt Isten jelenti ki emberekről! Hoppá! Maga képére és hasonlatosságára? Tehát Isteni képességekkel rendelkezünk, vagyis Isten olyan mint mi vagyunk? Ezek szerint igen, mivel maga Isten állítja ezt!

    tovább: "35Ha azokat isteneknek mondá, a kikhez az Isten beszéde lõn (és az írás fel nem bontható), 36Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz;" Hát Jézus nem magát teszi Istenné, hanem felhívja a hallgatósága figyelmét arra, hogy Isten a maga képére és hasonlatosságára teremtette az embert! Mindannyian Istenek vagyunk, amit maga Isten jelent ki a bibliában! Arról szól ez a rész, hogy a zsidók nem ismerték az írást, és Jézust a tájékozatlanságuk miatt vádolták meg káromlással! Tehát mit mond Jézus? Én és az atya egyek vagyunk, és, hogy minden ember Isten képére lett teremtve! Vagyis nem egyebet jelent ki, mint egy nagy világra szóló Isten ember egységet! Na ez aztán már elfogadhatalan a farizeusok számára! Ha ez kiderül, hogy egyek, ezáltal teljesen egyenlőek, akkor a nép már nem fog nekik engedelmeskedni tovább! Még hogy nem borítja fel Jézus az akkori rendet! Dehogy nem! Feje tetejére állítja!

    "36Arról mondjátok-é ti, a kit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?" Isten fia! Itt már nem azonosságot jelent ki!

Új hozzászólás Aktív témák