Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #5415 üzenetére

    Uralkodni lehet jó és rossz értelemben is, de ez már a férfin múlik, hogy okosan vezet, vagy zsarnokoskodik és kihasznál...

    Én csak a mindennapi tapasztalataimból indulok ki és gyakran látom, hogy a nők kikérik maguknak az önállóságot, stb, de ha egy férfi nem irányítja vezeti őket, akkor pedig azt kérik ki maguknak, hogy miért nem, tehát epekednek rendesen :).
    Persze van olyan is hogy egy nő teljesen önálló saját akaratából, igazi vénlány, de eddig csak olyannal találkoztam, hogy Isten iránti elkötelezettség miatt nem házasodott meg. Ott egyértelmű, hogy az élete feje az Isten.
    Mondom mindez a saját tapasztalatom. De világ viszonylatban is kevés az olyan kultúra, ahol a nőké a vezető szerep, talán az Amazonoknál, már ha létező népcsoport...

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #5415 üzenetére

    És mi van akkor ,ha én nem hiszem, hogy Isten egy adott emberi bűnért cserébe minden emberre érvényes büntetést szabott ki? Mindezt úgy, hogy a büntetés előtt nem volt ilyen fájdalma a szülésnek. Persze ez egy mellék szál most. Meg eléggé flame gyanús, de nem provokatív szándékkal írtam. Csak elgondolkoztat.

    Meg az is, hogy mi az értelme az eredendő bűnnek? Miért van, miért van jelen, miért hordozza minden ember? És kinek jó ez? Van valami haszna? Vagy csak egy értelmetlen teher? És vajon tényleg létezik-e olyan, hogy eredendő bűn? Vagy mindezt a teremtés történetben található utalásból vezették le a keresztény vallások?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák