Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Dany007 #4098 üzenetére

    Így volt tervezve, de sikerült tönkretennie az embernek. De a bűnbeesés után időszakban (tehát most), egyáltalán nincs tiltva a húsfogyasztás, a vegetáriánuskodásnak nincs bibliai alapja. És soha nem is volt egy szinten állat és ember, tehát kár is párhuzamot vonni.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Dany007 #4098 üzenetére

    Ez az a pont, amiben Viszláttal nem értek egyet. Vagy úgy is mondhatjuk, én máshogy hiszem. Mármint elfogadom az evolúciót, a teremtéstörténtet pedig az emberek és Isten viszonyának leírására vonatkoztatom. Így számomra a teremtéstörténet nem egy rég volt esemény hű elmesélése, hanem egy nagyon is élő, és ma is ugyanúgy működő dolog. Az ember tudatára ébredt = evett a tudás fájának gyümölcséből. Észrevette, hogy meztelen, ez is eléggé tipikusan emberi, ráadásul kultúra függő is, mert afrikában nem nagyon zavartatják magukat egyes törzsek. A történet mondani valója pedig az, hogy az ember azt hitte, képes lesz Isten nélkül is boldogulni.

    Ja, és ha már teremtés, érdemes észrevenni, hogy a Bibliában egymás után két különböző teremtéstörténetet olvashatunk.

    És mivel biológiailag is mindenevők vagyunk, nincs is probléma azzal, hogy húst eszünk. És azzal sem, ha minket megesznek. Persze rossz, fáj, stb. De ezzel a másik állat nem követ el bűnt, és mi sem azzal, ha állati eredetű táplálékot fogyasztunk. Én személy szerint ebben nem látok problémát.

    Sok rossz dolog van, ami nem bűn származéka. Viszont sok olyan bűn is van, aminek az elkövetője mégsem bűnös. De ezzel már kicsit messzebbre rugaszkodtam a kelleténél.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák