Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dare2Live #392 üzenetére

    Sajnálom a vita elfajulását. Én arról írtam az elején, hogy a hatvanas évek örömmámora, amit az antibiotikumok hatása idézett elő, már a múlté. Nagyon kevés antibiotikum hatásos már, és vannak olyan baktériumok, amikre gayáltalán nem hatásos semmisem. Ahol dolgozom, ott is vannak olyan TBC-s emberek, akikre biztos halál vár, mert rezisztens baktériumfertőzése van, és NINCS SEMMI védekezés ellene. Ha ez az ember nem nálunk lenne, hanem melletted ülne a villamoson és beleköhögne a képedbe, akkor te is szembesülnél az orvostudomány korlátaival. Ma ez a baktériumtörzs gondot jelent a szovjet utódállamokban és az AIDS-el együtt komoly veszélyt jelentenek a munkaképes lakosságra. A gyaermakorvosaink kínosan ügyeltek és ügyelnek arra, hogy elkerüljék a gyerekeim betegségénél az antibiotikumokat, mert felesleges kockázatot jelent sok esetben. Egyre több a rezisztens baktérium, és ha a szervezet már gyenge a legyőzéséhez, akkor nincs semmi....
    Ehhez jön, hogy a malária és sok más számomra és talán számodra is ismeretlen betegség terjedését sem az orvostudomány, sokkal inkább a földrajzi elhelyezkedés és az éghajlat más tulajdonságai gátolják.....
    Az orvostudományt te úgy állítod be, hogy sikertörténet. Én azt mondom, hogy vannak sikerek, de minden sikerre egyre több megoldatlan probléma jut. Ezek jó része már Európában is potenciális veszély. Tavaj hallottam egy előadást, ahol a magyarországi TBC helyzetről volt szó. A mutatók évről évre romlanak, és a már eltüntnek hitt betegség újra feltámadt..... Az aggasztó, a rezisztencia. Egy normál TBC baktériumot bárki rezisztenssé tehet csak azzal, ha az egyébként lórugás erősségű antibiotikum mixet nem veszi be időben és abban a rendszerben, amiben elő van írva.... Egy hajléktalan pedig nem fogja rendesen beszedni, szinte biztos.... belőlük pedig van elég Pesten is..... akár a közeledben is.
    Amit te marginálisnak nevezel milliókrat öl meg, és milliókra jelent veszélyt, és közelebb van, mint gondolod.
    Te beszélsz csökkenésről és marginális dolgokról pld a malária esetében is, de a leírt számok még mindig borzasztóan nagyok....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák