Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz pc-user #3906 üzenetére

    Engem sok minden érdekel valláson belül is. Én katolikus vagyok, és az utóbbi időben a katolikus vallással kapcsolatban is megértettem sok dolgot, amitől eddig idegenkedtem. A misére járás is nagyon fontossá vált számomra, mert nagyon sok összetevője van, és mindegyik fontos.

    A tanító rész is érdekes, ószövetségi részek felolvasása történik, illetve levelek, apostolok cselekedetei, és 3. az evangélium. Így az ember a Bibliát is jobban megismeri. A protestánsoktól tanulta vissza a katolikus egyház, mert ugye náluk nagyon fontos a Biblia, sőt náluk az az egyetlen, ami igazán számít. És ugye 2008 a Biblia éve volt, különösen felhívva a fontosságára a figyelmet.

    Régebben a liturgikus részeket nem igazán szerettem, de egyik misén nagyon jól elmondta a lényegét a pap a prédikációban. Különös tekintettel az áldozásra, ami így a kedvenc részemmé vált. Mert akkor pontosan azt élhetem át, mint az apostolok az utolsó vacsorán, találkozhatok személyesen Jézussal. A másik fontos dolog, hogy ezt nem egyedül teszem, hanem a többiekkel együtt. Egy tálból eszem a pappal, a ministránsokkal, a többi hívővel. Ilyenkor megélem azt, hogy mi együtt Jézus követői vagyunk, ami nagyon jó érzés. A borba mártott ostya meg finom :) És ez a mise legősibb része, a többi mind a későbbiekben rakódott rá.

    Nem voltam túl összeszedett, de igyekszem majd folytatni, addig is lehet kérdezni, hozzá fűzni. elmondani, hogy máshol hogy van. Hogy például a reformátusoknál miért nincs minden héten úrvacsora (lehet, hogy mondták már, de most nem jut eszembe).

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák