Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz kymco #3863 üzenetére

    "hogy milyen az az Isten, akiben hisz... ismeri-e..."
    Ezek függetlenek attól hogy hisz e benne, és hülyeség a részedről úgy definiálni hogy ez alapkitétel. Persze a te személyes hit definíciód lehet olyan amilyennek akarod, csak attól még ésszerűtlen marad és mások által nem használatos.

    Az inkonzisztenciát nem meglepő hogy nem érted meg, általában a hívők mint te amikor ilyesmit látnak akkor újabb dolgokat feltételeznek az adott kérdésekhez amivel próbálják ellensúlyozni a dolog hülyeségét. Amit mondtam az ki van fejtve logikusan, nem kívánom ismételni magam.

    Nikodémust nem hagytam ki, annyit reagáltam rá amennyit annak vonatkozása megérdemelt, ott van a hszemben. Egyébként inkonzisztens az egész hit definíció amit ezekkel tükrözni akarsz. Egyáltalán miért kéne valakinek is törekednie hogy ilyen elit hívővé váljon, miért fontos ez? Azzal hogy kiválasztottakról beszélsz újabb inkonzisztencia lép fel(több is), csak te nem veszed észre, hiszen akkor nincs is értelme az Istenben való hitnek(fogalom eredeti értelmében), nem válhat magától senki hívővé, nem keresheti az utat(Szent Ágoston), stb, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák