Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz KilgoreTrout #3541 üzenetére

    az igazi vallásos hit pontosan az, amit mondasz, hogy feltétel nélkül elfogadsz mindent és egyet is értesz vele (hiszen istened számodra felfoghatóan - e világban alkalmazhatóként - adja közre azt, amiben hinned kell, az okokat pedig nem kell keresni, mert az csak jó lehet, hiszen ez van kiszabva, azt az utat és lépéseket kell bejárnod az "üdvözüléshez"), és ha ez meg is történik, akkor pont ezért nincs szükség a vizsgálatra, semmilyen szemszögből sem :) pláne nem az "agyaddal", hiszen a hit a lelket szólítja meg, nem az agyat, ezért azzal vizsgálni sem lehet

    szerintem az igaz hit (nem vallásos) mindenkiben egyénileg fogalmazódik meg és legbelül, lelkiekben hisszük azt, nem az agyunkkal

    szerintem "isten" körülvesz mindenkit, mindent, ami a világon van (már amit megtapasztalunk belőle és valószínűleg még azon túl is), ő maga az "életesszencia", csak mivel az ember természete olyan, hogy bizonyítékokat keres a létezésére, ezt csak az anyagi világban, az agyaddal tudod megtenni, holott nem azzal kéne keresni...pont ezért nincs "értelme" a kérdésednek, mert nem a megfelelő környezetben vagy ehhez...jobban nem tudom kifejteni :(

    keleti vallások: én is hasonlóképpen tudom, de nem vagyok benne jártas, ezért arról nem hoztam fel példát

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák