Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz ollie #3533 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a Biblia szerint azok nem jutnak a mennyországba akik nem hisznek, bármennyire is jó és altruista életet éltek, szemben azokkal, akik egész életük során rosszat cselekedtek, aztán a halotti ágyukon megtértek és meggyóntak.
    Kérdésem, hogy mi lesz a nem hívő, viszont példásan jó életet élt emberekkel? A pokolban végzik, vagy egyszerűen "kiesnek a rendszerből", ergo nem jutnak sehova. Sajnos ennyire behatóan nem ismerem a bibliát, de nekem az előbbi rémlik.

    Egy bölcs istentől azt várnám, hogy függetlenül a benne való hittől az életünk végén kizárólag a cselekedetek alapján ítélkezzen. Az, hogy hiszel benne pusztán egy "mankó" lenne, segítene dönteni bizonyos helyzetekben, erőt adna ha valami rossz történik velünk, a Biblia meg egyfajta útmutató lenne, ha nem tudnád mikor hogy kellene viselkedni. Egy teremtő istennek nem az lenne a legnagyobb "elismerés" művét illetően, ha az általa teremtett világban mindenki jó lenne szabad akaratából? És nem kellene őket megfélemlíteni, illetve a saját imádatát ennyire előtérbe helyeznie (mintha lett volna valami fiú feláldozása a bibliában)?

    Szintén kérdés a hívőkhöz, hogy szerintetek mennyire "nyúl bele" isten a világba? Mennyire látjátok a napi történésekben isten kezét? Van erre valami általánosan elfogadott hittétel, vagy ez mindenkinek a saját hitétől függ?

Új hozzászólás Aktív témák