Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz SystemRoot #3512 üzenetére

    A csoda definíciója egyszerű: Isten beleavatkozik egy ember, egy nép életébe.... Ez lehet egyszerű, nem is észrevehető, pld az asszír seregek abbahagyják Jeruzsálem ostromát trónviszály miatt, és felszabadul a város... és soha nem kerül asszír kézbe. Nem tudok más városról, amely túlélt volna egy asszír ostromot. Látszólag nincs csoda, pedig valójában Isten avatkozott bele a dolgokba. És nem azért történt a csoda, hogy mások, pld te ezt látra hitre juss... A Biblia csodái soha nem öncélúak. De ilyen láthatatlan csoda volt, ahogy én és a feleségem találkoztunk... De ez sem miattad történt, nem azért, hogy tudósok boncolgassák, elméleteket állítsanak fel, és elfogadják a számukra leglogikusabb magyarázatot..... a csoda nem másokért van.
    Isten nem a csoda kapcsán kerül közel a szívekhez....
    Itt is azt látom, hogy van egy általános sztereotípiád a csodákról, és ezzel vitatkozol, miközben nem hallod meg, hogy én másról beszélek, nagyon másról....
    Ha Isten marketingeseket alkalmazna, akkor biztos látványos dolgoknak lehetnénk tanúi nap mint nap. De Isten nem ámulatba akar ejteni, hanem meg akar változtatni embereket. ehhez pedig józan döntésre, nem pedig sziporkázó effektekre van szükség. Belátni, hogy az egyedül elkezdett út rossz, és Istenben lehet újat kezdeni, ehhez nem kellenek tüzijátékok.... Életem legnagyobb csodája a személyes meghallgatott imám volt. Csak ketten voltunk jelen Ő és én....és nem volt szélvihar, nem voltak villámok, nem nyílt ketté a Duna medre..... de ez volt a legnagyobb csoda, ami velem történhet az életemben :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák