Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Kazimír #3188 üzenetére

    Remélem én is, hogy lesz valami körforgás. Elvégre az egész univerzum idejéhez képest, egy ember élete elhanyagolhatóan kevés. Több értelme lenne a dolognak ha lenne folytatás.
    Nekem nem túl izgalmas várni, hogy mi lesz a halál után :)
    Úgyértem, eleve nem tetszik, hogy végülis az emberek / állatok úgy élik le az életüket, hogy várják a halálukat. Sarkítva csunyán fogalmazva de ez van végülis. A vége úgyis ugyan az lesz előbb utóbb.
    Tehát képzeld el, mind1 mi vagy ki teremtett egy életet, egy valamit, egy elég nagy komplex összetett valamit, aminek végülis az a vége, hogy elpusztul. Persze ez nekünk normálisan hangzik mert amióta világ a világ így élünk.
    De gondolj bele, ha neked akkora hatalmad / technológiád lenne, hogy életet / bolygót, galaxist, bármit teremts a "semmi"ből, akkor nem tudnád kiküszöbölni a halált is?
    Olyan furcsa lealacsonyító dolog, hogy hiába bármit is teszek, bárkivel bármivel bárhogyan akkoris úgyan úgy meghalok mint mindenki más. Hiába vagy jó ember / rossz ember, úgyis meghalsz.
    És itt megint nem csak a halálon van a hangsúly. Nem az szomorít el, hogy a pokolba kerülök, a menybe, vagy csak egyszerűen lehull a lepel és vége. Hanem az, hogy bármi is lesz a halál után, az amit mindaddig megéltem már soha többé nem lesz! Az apám, anyám, a testvérem, a kedvesem, az összes szeretteim nem lesz többé! Soha többé! Soha nem fogom érezni az érintését, nem fogom látni a tengereket, a fákat, az erdőket, soha többé.
    Tehát mind1 mi lesz a halál után, az a 60-70-80 év amit leéltél annak ott és akkor vége lesz. És ez az amihez nem kell se tudomány, se hit, mert mindenki tökéletesen tisztában van vele, hogy így lesz. :(

Új hozzászólás Aktív témák