Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rarri

    senior tag

    válasz Hakudoshi #3018 üzenetére

    Szia! :) Had védjem meg kicsit skype barátunkat. Szerintem a reinkarnáció csak annyira elképzelhetetlen, mint mondjuk a feltámadás, vagy az, hogy semmivé leszünk. Egyik a másiknál nem jobban elképzelhető. A megszabadulás szerintem az amikor megszabadulsz a kötelékeidtől,pl: szorongás, a jövőtől való félelem, a haláltól való félelem, és minden amitől félsz. Ha elolvastad az iwiwemen a gondolataimat, az jobban kifejezi ezt. Az hogy mi a helyes nagyon könnyen eldöntheted. Ha bántod magad vagy másikat az rossz, ha örömöt okozol magadnak vagy másnak az jó. A sok hülye törvényt amit az emberek kitaláltak, nem veszem figyelembe. A karmáról meg annyit, hogy mindennek oka van, és ezáltal következménye. Például a hsz-edben az utolsó mondatod. :D

    Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

  • skype

    tag

    válasz Hakudoshi #3018 üzenetére

    Szia!
    Örülök hozzászólásodnak,mert ez aszt jelenti, hogy komolyan foglalkoztat a téma, mégha ezt te magadnak talán nem is akarod beismerni.Nagyon jók a meglátásaid.Amit leírtam,az a lényegnek egy nagyon kis töredéke, tudod nem nagyon szeretek gépelni.Azért szeretném egy kicsit bővíteni a mondanivalómat most.
    1 olyan mint reinkarnáció létezik is meg nem is.Olyan, hogy megszületek, majd az életem végén meghalok, és valamikor majd újjászületek, és folytatom ott, ahol abbahagytam, csak más testben, és más helyen, Így talán nem állja meg a helyét a feltevés.De ha azt mondom, hogy létezik egy hallhatatlan energiagömb, egy bonyolult életrendszer, egység,amely sok részből áll, s ezen részek egyike egy ideig a halandó lélek az ő személyiségével.Ez a személyiség , ez a halandó lélek vagy te.De mint személyiség, te csak egyszer élsz.Az élet lángocskája a földi halál után bizonyos időn belül lassan kialszik, azután belőle semmi sem marad! A személyiség ezt a lelket veszi használatba, de mindkettő meghal.A halál után bizonyos idő elteltével ez a göbből kiürül, elpárolog.Mivel ez is energia.Néhány száz, vagy ezer év múlva egy új léleklény költözik be ebbe a gömbbe, de ez már nem te leszel.A gömbbön belül megtörténik a reinkarnáció, de ez nem ugyanaz, mint amire a legtöbb ember gondol.Az újszülött lélek két anyagi ember anyagi teremtménye. Lelkünk létezése szaporodás eredménye. A földi lelek közössége a végtelenségig osztható.Az egyik lélek megy, amásik jön, és minden a régi marad.Talán areinkarnációról ennyi is elég.A hozzászólásod többi részéről talán majd később.

Új hozzászólás Aktív témák