Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Miklós315 #26045 üzenetére

    Nekem ez nem érzelmi kérdés, hanem racionalitás, úgyhogy leírom. Első körben bontsuk le kétfelé az eutanáziát:

    1. Tud magáról, meg tudja oldani.
    2. Nem tud magáról, segíteni kell valakinek.

    Első eset sem oké? Itt fontos, hogy a "meg tudja oldani" azt jelenti, hogy segíthetnek neki, de ő indítja be a halálához vezető folyamatot, lásd film.

    Itt a második eset azzal indokolható, hogy az ember dönthet a jövőjéről arra az esetre, ha már akkorra nem lesz beszámítható. Hasonló dolog a végrendelet, de persze nem tökéletes analógia. Lehet azzal érvelni, hogy aki nem tud magáról az köszöni elvan, hisz nem érzékel semmit. Erre az egyik ellenérv az, hogy a hozzátartozói viszont elhidegülhetnek tőle, ugyanis már nemhogy nem az a személy, akit ismertek, hanem annyira leépült, hogy nem személy. S akkor innen lehet hozni egy igazán csúnya ellenérvet:

    Ha nem él, akkor legalább nem kell vele foglalkozni.

    Na ez full pszichopátiás, felháborító borzalom. :D Azonban ha úgy nézzük, hogy az adott beteg illető gondolja ezt, mint a jövőbe nézés, akkor ez gyakorlatilag önfeláldozás, hogy ne legyen teher a hozzátartozóinak. Mert ugye nekik is trauma ez, ahogy látják még tovább leépülni a másik embert, stb.

    Illetve lehet itt egy speciálisabb eset, ami a Huntington-kórnál szokott előfordulni: habár nem tud magáról, de néha kitisztul. De annyira nem, hogy képes legyen önállóan véget vetni az életének. Ilyenkor mi van? :)

    Csúszós lejtő: na, pont ez az érvelési hiba amit csinálsz. :D Persze, nyilván van alapja a dolognak. Bár szvsz az új ötletek úgy működnek, hogy elején pont hogy fullba tolják, aztán később normalizálódik a téma. Tehát pl abortusz szerintem hosszú távon szigorodni fog. Vagy vehetjük a BLM, radikális feminizmus, LMBTQ témát, ahol szintén full kreténbe tolják a dolgot, de ez szerintem változni fog.

    Ahogy pl anno Marx elindított valamit, amit páran abszolút fullba toltak a múlt században, de végül lett jó eredménye is: a szociáldemokrácia.

    A pedo link impresszuma meg a láblécben a CÖF azért na... khm... :D Csak a levegőbe beszél a cikk, nulla forrással, stb. Ez az írás csak egy jóféle hangulatkeltés ebben a formában.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák