Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #26011 üzenetére

    "A mártíros példánál az nem kattan, hogy hogyan különíted el, hogy az egyén Istennek akar megfelelni, vagy egy elképzelésnek Istenről, amit a közösség magáénak vall."
    Te mire alapozod annak a vélekedésnek az ellentétét, amit én vélek?

    "Egyébként miért gondolod hogy a közösséget így a félelem tartja össze? Más nem lehet?"
    Nem, ha azzal nyomulsz, hogy "kényszeres megfelelés áldozata az egyén, mert a szekta megölné kiközösítené, stb...." Ez erőszak-félelem-behódolás. És logika.

    "A te szerveiddel és véreddel hány embert lehetett volna megmenteni?"
    Demagóg-csúsztatásos-bullshit.
    A Tiéddel?
    Mihez hogyan miért kapcsolódik?
    Mit cáfol, mit támaszt alá?

    "Látod, én nem ezt mondtam."
    Nem, mert te gyáva vagy (hárítasz, felelősséget kerülsz, tagadsz - mint a "pro choice"-lobbi) kimondani - már vagy egy éve az abortusz-vitánknak és még mindig kerülöd, mint a tüzet, hogy kimond - a szexelő ember döntést hozott és döntésének alapja az a vállalt kockázat, hogy teherbe eshet szex közben/által. Legjobb esetben pedig tudatlan-felelőtlen (mert gőze sincs, mit csinál, mit kockáztat, mit vonz magával a döntése). De a következmény adott lesz.

    "...azaz hogy terhes maradjon akarata ellenére."
    Csak nem tudod kikerülni a szabad akaratot terhességre kényszerítést.

    "A transzgender-izé nem volt téma, ezt terelésnek veszem. Ami akkor szokott előjönni... tudod mikor. Javaslom tegyük a témát későbbre, amikor végig tudod gondolni vádaskodás nélkül."
    :DDD

    "Ha a vallás rossz, mert egy kitalált mesefigurával sanyargatják az egyházak/szekták az embereket, és a rosszból vett ateista érv cáfolja Istent, akkor Isten nélkül, csak az ember létezvén, a sok rossz a világban KINEK A FELELŐSSÉGE?
    MIÉRT a rossz a - "csakemberi" - világban?
    Várom a választ!!"
    "Megint túl sok téma jött elő, és így félek hogy elvész a fókusz.
    Mire vagy kíváncsi?"
    :DDD

    "Ha nincs isten, akkor minden rosszért csak magunkat okolhatjuk"
    "És hogy mi a "rossz", azt nem is isten dönti el. Közösen kell megegyeznünk a mércében."
    Akkor nincs objektív bűn?
    Mert ha konszenzuális a "rossz" és a "bűn" meghatározása, akkor mit vádaskodsz máglyára vetéssel, keresztesháborúkkal, babonával, stb...?
    Az volt a konszenzus!
    Vitatod?
    Várom a választ!!

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák