Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #21165 üzenetére

    Azért ne ess túlzásba, Dobson se azt mondja, hogy veréssel neveld a gyermeked...

    Az általad linkelt könyvekkel, és tágabb értelemben Dobsonnal is az a fő bajom, hogy ezeket elolvasva azt élem meg, hogy szar szülő vagyok. Mert nem tudom az indulatomat úgy kifejezni, ahogy a könyv írja, mert nem működik a gyerekeimnél, ha azt teszem és úgy, ahogy írják... Mert pld három teljesen különböző gyerekem van. Két baromi érzékeny és egy gránit keménységű. Egy érzelmeit rejtő, egy pedig minden érzelmet azonnal kifejező.
    Ami működi egynél, tuti, hogy nem megy a másik kettőnél. Mintha nem is egy apától és anyától lennének.
    És ezt megtetézi, hogy a kamaszkor is dob egyet rajtuk.
    Egy ilyen kaotikus világba olvasva a nyugalom, harmónia, és sikeres gyereknevelést bemutató könyveket, felér egy atombombával a lelkemnek.
    És ahogy körülnézek, sehol nem találok sikeres receptet, illetve ahol igen, évek múlva kiderül, hogy jól titkolták....
    Alapvetően a pozitív megerősítés híve vagyok. A gyerekeimmel szoros szeretetkapcsolatban vagyunk. Jó kis közösség a miénk minden problémájával. De a könyvek után azt látom, hogy ez kevés... pedig dehogyis...
    A nagylányom 14 éves és szomorúan vette tudomásul, hogy nem megyek vele ifjúsági evezőstáborba... A szívem repesett, egy kamasz lány nem szégyelli az öregét... :D

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák