Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz MageRG #21105 üzenetére

    "Pedig ha Isten, mint természetfeletti lény létezését akarják bizonyítani, valami olyan dologgal kellene előállni, amit nem lehet megmagyarázni másképpen."

    Azt mivel magyarázod, ha balzsamozás és mumifikálás nélkül egy holttest nem indul oszlásnak? Például Szent Bernadett, aki évtizedekig feküdt a sírban, a sírt orvosok jelenlétében tárták fel, teste teljesen ép volt. Sőt a belső szervei is, amiket mumifikálás esetén eltávolítanának. Még Lenint sem sikerült ilyen jó állapotban megőrizni, pedig nagyon igyekeztek, és teste azóta is folyamatos kezelésre szorul.

    Ezen felül számos eukarisztikus csoda is bizonyíthatja, no nem 800 éve történtek, hanem csak évtizedek távolságában. Mindig sok ember előtt, jól dokumentálva, később orvosi vizsgálatoknak alávetve.

    Persze lényegtelen, mert a hívő ember hisz ezekben, a hitetlen pedig akkor sem hinne, ha Jézus személyesen neki jelenne meg.

  • borg25

    senior tag

    válasz MageRG #21105 üzenetére

    Az LHC a gravitációs hullámokat, sötét anyagot és a sötét energiát se tudja kimutatni. Akkor azok se léteznek? Tudomány multi univerzumban és multi dimenzióban gondolkodik, erre a lélek nem létezésének az lenne a bizonyítéka, hogy ebben a 3d világban 18GeV alatti részecskék közt nem találtak rá bizonyítékot? Úgy hogy épp azt akarják bebizonyítani, hogy a standard modell működik-e igen vagy nem? Mármint ez legalább jobban lefedi-e a valóságot, mint az eddigi elméletek? Megnyugtatlak nem. Olyan apróságokat a mai napig nem tud megmagyarázni a fizika, mint Tesla kísérletei, Faraday egy pólusú generátora, hogy pl amellett, hogy a hatásfoka 100% feletti, de még az idő is lelassult mellette.
    Istent petri csészében nem fogják kimutatni. Ha kutatni akarod, akkor mondtuk már rá pár lehetőséget. Én az ördögűző történeteket javasolnám. Van szakirodalom, oktatják, több film is készült a témában megtörtént esetek alapján. (pl Rítus Anthony Hopkins főszereplésével, már a színész miatt megéri megnézni, Ördögűzés Emily Rose üdvéért)
    Viszont, ha egzakt tudományos bizonyítékot kapsz Isten létezésére, mit kezdesz vele? Min változtat? Azt fogod mondani, hogy na jó, akkor nem rosszalkodok többet és olyan leszek mint egy kisangyal, mert a TEK-et még ki lehet játszani, de akkor ezek szerint Istennel nem lehet lutrizni, tehát többet nem megyek át a piroson? Vagy huh, a lényeg, hogy megerősített kocsim legyen, hogyha karambolozok akkor még legyen annyi erőm és időm, hogy elrohanjak egy paphoz, hogy adjon feloldozást, úgy is megadja, szóval, a lényeg, hogy minden ku..zás után kell menni gyónni.
    Érveléseid alapján nem ilyennek ismertelek meg. Szerintem ugyanúgy próbálsz majd jó lenni, max rászánod magad arra, hogy templomba járj.
    Komolyan számít ez?
    Egyszer elhatároztam, hogy a hét minden napján megyek reggeli misére. Nem áldoztam csak mentem. A pénteki misén úgy éreztem, hogy mintha áldás hullott volna rám. Ha nincs Isten, akkor csak beképzeltem. De ha ugyanúgy jól érzem magam tőle, meggyógyulok, akkor mit számít, hogy placebo vagy valóság?
    Mondok mást Jézusról. Számomra kicsit nem tetszik, hogy túlságosan kihangsúlyozzuk húsvétot, és ezzel elveszik a fókuszt az előtte való 4 évről, a prédikációiról. Isten volt-e vagy sem, megváltott-e vagy sem, ezt most ne firtassuk. Az viszont biztos, hogyha Isten létezik, akkor és csakis akkor kerülhetünk a mennybe, ha Jézus megváltozz és betartjuk a prédikációban foglaltakat. Szóval, ha Jézus meg is gebed, akkor sem elég hogy megváltott, neked is jónak kell lenned. A tanítás ott van. Lehet firtatni, hogy azt most ki mondta: A földre szállt Isten, egy nagy prédikátor, az első században válogatták össze a történeteket. A lényeg akkor is a tartalmon van. Neked kell azt mondanod, hogy akarsz a szerint élni, vagy sem. Olyan mint a PTK. Betartod vagy nem, rajtad áll. A PTK-nál se 100%, hogyha megszeged azért büntetnek, ahhoz el kell kapniuk. A Bibliával is akkor büntetnek, ha nem tartod be a szabályait és tényleg van Isten.

Új hozzászólás Aktív témák