Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20215 üzenetére

    Nem Istenre, hanem a te istenképedre, nem a Bibliára, hanem a te Biblia-értelmezésedre. Úgy látszik, nagyon szájbarágósan kell neked, nektek leírni, mert csak a Bibliát tudjátok tetszés szerint képletesen értelmezni, semmi mást.
    Persze próbálhatsz mosakodni... :F

    El kéne dönteni, melyik az igaz:
    Megkapta a feladatot, hogy egy egész várost irányítson
    vs
    „Kálvinnak nem volt semmi befolyása Genfben...”

    Csak nekem megy itt a szövegértés? Megkapta a feladatot = ez a magyar nyelvben azt jelenti, hogy mások utasításainak tett eleget. Nem önkényes kiskirály volt, hanem megbízott.

    Meglehet, bár ezt a hazugságot legfeljebb te írtad le. Amit én írtam, azt elolvashatod, akár többször is. Hátha egyszer sikerül megérteni.
    Mégis folyamatosan te vádolod Kálvint és okolod Szervét halála miatt... Vagy mond akkor azt, hogy amit írsz azt igazándiból nem is úgy kell érteni. Okolod Kálvint Szervét halála miatt, de ez nem azt jelenti, hogy Kálvin a felelős Szervét haláláért.
    Csűröd csavarod a dolgokat, hogy ne lehessen rajtad kiigazodni, ha szerinted nem Kálvin végeztette ki Szervétet, akkor nem tudom miért emellett kardoskodsz és utána kikéred magadnak, ha ezt számon kérik rajtad... Ha Kálvin nem felelős (most már szerinted is) Szervét haláláért, akkor borul az egész ideológiád.
    Konkrét hazugságod:
    "Egy keresztényt küldtek halálba." - Szervét mivel nem vallotta Jézust Istennek emiatt elég nehéz őt keresztyénnek tartani... ez az egyik hazugság a másik, hogy ők küldték volna a halálba, csak eretneknek nyilvánították a felkérésnek megfelelően, meg vizsgálta Szervét tanait és az alapján hozott döntést. Már jó ideje olvasod a topikot és a keresztyénség definícióját kellene ismerned. Persze azóta is folyamatosan finomítgatsz meg sikamlós utalásokat teszel, hogy nem is ez a baj, meg hogy csak az egyetértés a baj, keresztyénként hogy érthet valaki egyet a halálbüntetéssel... stb... de folyamatosan ez a téves gondolat hatja át a gondolkodásodat, hogy Kálvin egy keresztyént küldött a halálba.

    De,az egyik legkomolyabb, általa évekkel előre elhatározott szerepe volt.
    Ez egy önkényes, ahogy kymco írta ex catedra kijelentés a részedről, aminek a történetírási források ellent mondanak. Ez csak a te gumicsontod ami ha nem lenne nem tudnál min rágódni már hosszú ideje. És még te vádolsz engem kognitív disszonanciával. Te nem látod be, hogy olyanba kapaszkodol ami nincs...
    Örülök, hogy végre eljutottál odáig, hogy a cselekedeteket nézsd és az alapján mond meg valakiről, hogy keresztyén-e. Az hogy Kálvinról és Lutherről téves ismereteidbe kapaszkodol, hogy kiharcold, hogy ők nem keresztyének. Legyen úgy ahogy te akarod, de rajtad kívül aki rendelkezik ismeretekkel ezen ügyekben belátja, hogy nincs igazad.

    Ha ilyen az egyházad, remélem, hamar kipusztul ebből a világból!
    Attól, hogy te nem tudsz elképzelni egy olyan rabszolgatartót, aki szereti a rabszolgáját nem én tehetek. És bocsánat, hogy engem ilyen levek vezérelnek és te emiatt a szeretet és a megbocsátás pusztulását kívánod.

    El vagy tévedve. Te se helyesled azt embertelen bánásmódot, és én is ezen jártatom már hetek óta a számat, hogy én se az embertelen bánásmód mellett állok ki, hanem éppen az emberséges mellett, ami megvalósulhat egy rabszolgatartó társadalomban is, ahogy a mai korban is. Nem a rabszolgaságot pártolom, hanem megmutattam, hogy lehet emberséges egy rabszolgatartó is, ha keresztyén értékrendje van.

    Igazságos ítélet csecsemőkkel szemben? Egyre vadabb, amiket írsz. És egyre betegebb.
    És sajnálom, hogy az igazságos ítélet (akárkivel szemben is) a szemedben beteges... ez szerintem nem engem minősít. Az hogy te nem vagy Isten és nem látod, hogy egy csecsemőből milyen ember lesz, még nem minősít téged, hogy Istent betegnek tartsd (és ismét itt egy példa a részedről, ahol nem a bibliaértelmezést káromlod, hanem a Biblia kijelentését). Az hogy Isten igazságos ítéletet hozott a népek felett nem az én kitalációm, hanem a Biblia szava. De ezt visszavonhatod bármikor.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák