Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz kymco #1992 üzenetére

    A bíróságon téged a szubjektív törvényértelmezésedről faggatnak, vagy az, hogy te hogyan értelmezed személy szerint a törvényt független a te szubjektív törvénymagyarázatodtól?

    erre valók az ügyvédek... mint a vallásban a papok, vagy egyéb vallási vezetők. van egy törvény, amit lehet így is, úgy is magyarázni.hogy ez jó-e, nem az én tisztem eldönteni.

    Nem bizonytalan vagyok magamban, nem akaratgyenge vagyok, egyszerűen tudomásul veszem, hogy nem ér semmit a törvényk szubjektív értelmezése.... ettől még vannak önálló gondolataim

    :) ez valóban provokálás volt a részemről, ezért bocsánatot is kérek (attól függetlenül, hogy látom, nem sértődtél meg rajta, értetted a lényeget). igazából néha azokkal van tele a hócipőm, akik mindenre bedobnak hivatkozással egy bibliai verset, aztán ezt megmagyarázzák... ha van önálló véleménye, akkor azt önmagával támassza alá, ne egy 2k éves idézettel.

    Az összes közösségi területtől búcsút mondhatsz a tudományon keresztül a sportig stb... mindenütt megjelenhet az önös érdekérvényesítés...

    alapvtő különbség, hogy pl. egy tudományos területen nem véletlenül alakulnak ki a hierarchiák, és ott egyértelmű az ok, hogy ki a felettes, ki a középvezető, és ki a beosztott. mindenkinek kb. egyértelmű feladatai és felelősségei vannak, érdemei alapján került fentebb, vagy lentebb. ez se biztos, hogy mindig jó, de a tudomány legalább olyan, hogy általában lehet mérni a dolgokat. ha egy főnök alatt nincs eredmény, mert a beosztottakat szívatja, akkor el lehet mozdítani (pl. a közvetlen főnököm most lett elmozdítva, tehát nem elméletről beszélek).

    az ember társas lény. valamilyen társaságba, csoportba tartozni akar. legyen az vallási, munkahelyi, vagy baráti társaság. van, aki ezt egy vallási közösségben találja meg, van, aki pl. az iwiwen, vagy a ph-n.

    A hierarciát ne keverd össze az uralkodással.

    a hierarchia az uralkodás alapja. fölérendeltség nélkül nincs uralkodás. uralkodás nélkül egy darabig van fölérendeltség, de csak akkor, ha a fölérendelt ember nagyon emberbarát, és szándékosan nem uralkodik. sajnos ez a ritka.

Új hozzászólás Aktív témák