Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Ujjlenyomat #19383 üzenetére

    A fordításokat befolyásolhatják a zsinatok döntései, de éppen ezért jó, ha ismered az eredeti szöveget, megnézel többféle fordítást. De ha neked az a legnagyobb érved a Szent Lélekkel kapcsolatban, hogy a héberek megszemélyesítve írnak róla, akkor is ott van még az újszövetségnek az igéi is. De szerintem elég megnézned a Szent Lélek munkáját. De úgy gondolom, hogy maga a Biblia tud erről téged legjobban meggyőzni és bizodalmam van-e felől, mert tudom, hogy sokat tanulmányozod. Én is csak ez alapján jutottam erre a meggyőződésre, semmi sem képes olyan hatékonyan meggyőzni valakit, hogy a hite formálódjon csak a Biblia és a Szent Lélek akit minden hívő megkap, hogy értse az Igét. Ha egy az Istenünk akkor egységre jutunk, hiszen Isten ezt ígérte, ez a legnagyobb bizodalmam és együtt fogjuk Őt dicsőíteni az új világban.

    Tudom, hogy nem az ÚV az alap, de sok ellentmondás ami előjön az eredeti Szent Írásnál szépen kiegyenget az ÚV, erre utaltam csak. Nekem is tanítottak sok mindent, és volt benne rossz is, fontos hogy a Biblia alapján mondjak egy tanításra igent vagy nemet és utána azt gyakoroljam. Eddig sajnos csak olyan érveid voltak, hogy a Bibliában ami van azt nem úgy kell érteni, mert neked nem azt tanították. Sajnos ez nekem kevés, de az Igével meggyőzhető vagyok bármikor. :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák