Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19361 üzenetére

    Kicsit hosszúra sikeredett. :)

    Szerinted mennyire volt lényeges,hogy az Ókeresztény korban hogyan magyarázták a Bibliát?

    Példabeszédek 4:18 (ÚV)
    „Az igazságosak ösvénye azonban olyan, mint a hajnal világossága, mely egyre világosabb lesz a teljes délig”
    Dániel 12:8,9 (ÚV)
    „Én pedig hallottam, de nem értettem; ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?”
    Ő így folytatta: „Menj, Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig. ”

    Ahogy telik az idő, egyre több mindent értünk meg a Bibliából. Dániel is leírta, hogy nem érti amiket fel kell jegyeznie. Az angyal pedig elmondja neki, hogy a végidején válik csak érthetővé ez a prófécia. Az 1.sz.-ban több minden volt amit nem értettek a keresztények, mint ma.

    Lényegesnek tartom, hogy hogyan magyarázták a Bibliát az 1.sz.-i keresztények.
    Személy szerint nekem nagyon tetszik, ahogy Pál a Róma 13:8-10 terjedő részben értelmezi a mózesi törvények egy részét. Tetszik a Cselekedetek 15:12-21 terjedő rész, ahol Jakab értelmezi a Ámós 9:11, 12-t.
    Példaként szolgálnak számunkra a Görög iratokban (Új Szövetségben) feljegyzett Biblia értelmezések.

    Tehát hogy mi volt a fő üzenete Jézusnak? Vagy ez lényegtelen?

    Hogy lehetne lényegtelen?!
    Jézus fő üzenete (a teljesség igénye nélkül):
    Máté 6:33 (Károli)
    „Hanem keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.”
    Máté 6:33 (ÚV)
    „Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.”
    Máté 7:12 (Károli)
    „Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.”
    Máté 7:12 (ÚV)
    „Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták.”
    Máté 22: 36-40 (Károli)
    „Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben? Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és nagy parancsolat. A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.”
    Máté 22: 36-40 (ÚV)
    „„Tanító, melyik a legnagyobb parancsolat a Törvényben?” Ő ezt mondta neki: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat. A második ehhez hasonló: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.« Ezen a két parancsolaton alapul az egész Törvény és a Próféták.””
    János 17:3 (Károli)
    „Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.”
    János 17:3 (ÚV)
    „Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról.”
    Máté 28:19,20 (Károli)
    „Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében, Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!”
    Máté 28:19,20 (ÚV)
    „Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

    Akkor is Isten Királyságának jó hírét hirdették az Apostolok?
    Vagy inkább azt hirdették,hogy aki hisz Jézus Krisztusban,az üdvözül?

    Márk 13:10 (Károli)
    „De előbb hirdettetnie kell az evangyéliomnak minden pogányok között.”
    Márk 13:10 (ÚV)
    „Ezenkívül a jó hírt előbb minden nemzetben prédikálni kell.”
    Cselekedetek 8:12 (Károli)
    „De miután hittek Filepnek, aki az Isten országára és a Jézus Krisztus nevére tartozó örvendetes dolgokat hirdeti vala, megkeresztelkedének mind férfiak, mind asszonyok.”
    Cselekedetek 8:12 (ÚV)
    „Mikor azonban hittek Fülöpnek, aki az Isten királyságáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló jó hírt hirdette, megkeresztelkedtek, férfiak és asszonyok egyaránt.”

    A két téma szorosan összefügg. Senki nem tudja a javára fordítani az Isten Királyságáról szóló jó hírt anélkül, hogy ne hinne Jézus Krisztus váltság áldozatában. Fülöp is mind a kettőről beszélt.

    A királyság jó hírét a kezdetektől prédikálják, hogy mihamarabb tudjon róla az egész világ.
    Máté 24:14 (Károli)
    „És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég.”

    ApCsel16:30-31:
    A 32 vers így folytatódik: „És hirdeték néki az Úrnak ígéjét, és mindazoknak, kik az ő házánál valának.” (Károli)
    A római katonával (börtönőrrel) hosszasan beszélgettek, de csak a 31 versben leírtak lettek feljegyezve szó szerint.

    1Kor 15: 1-8 :
    Kiemelés tőlem a szakaszból 'Általa elnyeritek az üdvösséget, ha megtartjátok úgy, ahogy hirdettem nektek.'

    1Kor 11:1 (Károli)
    „Legyetek az én követőim, mint én is a Krisztusé.”
    1Kor 11:1 (ÚV)
    „Legyetek az utánzóimmá, mint ahogy én is utánzója vagyok Krisztusnak.”

    Pál, nem csak hitt Jézusban és annyi. Ennél többet tett. Ehhez hasonlóan nekünk is többet kell tennünk annál, mint hogy 'csak hiszünk' Jézusban.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák