Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz llll #18949 üzenetére

    ...mert hát érted:
    az hogy pl ezeket az anonim alkoholistákat esetleg "rajtad keresztül" szólítja meg, az azért már megint csak nem ugyanaz

    de ha én vagyok a cinikus hogy ilyen apróságokon fennakadok, akkor hagyjuk

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • kymco

    veterán

    válasz llll #18949 üzenetére

    Minden kérdésetekre nem tudok válaszolni, és nem is fogok úgy tenni, mintha tudnám a választ. Ha a feleségemmel kapcsolatban tennél fel kérdéseket, akkor sem feltétlen tudnék rá pontos választ adni minden esetben, és a válasz hiánya még nem mond el semmit a feleségem létezésének esetleges fikciójáról.

    Biztos köze van a megszólítás különbözőségének ahhoz, hogy minden ember nagyon különböző. Van olyan testvérem, aki mély lelki traumát átélve találkozott az Istennel, és sokan vannak, akiknek ilyen soha nem történt.
    Van akinek a bűnbocsánat a legerősebb, van akinek az atyai, gondoskodó szeretet..
    Van ahol hatalmas érzelmek kísérték a megtérést, van ahol csendes öröm. Van, ahol beszélgetés vezetett Istenhez, van ahol mások cselekedetei.
    Van, akit gyerekkorában ért utol, és van aki élemedett korban jutott hitre.
    Ezeket látom, de nem foglalkoztam ennek kutatásával... és nem is fogok.
    Istent olyannak ismertem meg, aki igaz, és szeret minden embert. És nagyon sokmindent megtett és megtesz azért, hogy az ember figyeljen rá...

    pedig legalább ketten írtuk, hogy oké, akkor a bibliában említett városok (királyok, országok, stb) valóban léteztek Csak azért mert nem nagyon tudtok mást tenni.
    Viszont ahhoz képest az alapállapothoz képest, hogy a Bibliában leírt dolgok hülyeségek és mesék, és jóval később írták, és tudatosan manipulálni akarták vele az embereket... nos ehhez képes elég nagy változás, hogy korhű, igazoltan abból az időből származnak az információi, amiről a történet szól, és a régészeti leletek igazolják a tárgyi hivatkozásait.
    Persze, akinek nem inge, nem kell, hogy magára vegye....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák