Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Huma #18922 üzenetére

    kicsit talán kapcsolódik ezekhez az elmondottakhoz még 1 dolog, amit én vhogy soha nem értettem:
    ha mondjuk itt az egyiptomi történések idején tényleg annyira minden vitán felül állóan egyértelmű volt az, hogy itt most maga isten mutatkozott meg az embereknek és személyesen ő járt el
    akkor a zsidók viszonylag nem sokkal később hogy fordulhattak mégis újra ellene?
    (nem a gyerekeik, vagy az unokáik, akik esetleg már megint csak hallomásból ismerhették volna ezt a sztorit, hanem ugyan az a generáció!
    ugyanazok az emberek akik ott voltak, látták, átélték és a saját bőrükön tapasztalták meg azt amit
    és mégis nagyon hamar megingott az istenbe vetett hitük - teljesen életszerűtlen)
    vagy az egyiptomiak
    egyáltalán hogy merték mégis üldözőbe venni őket még a 10 isteni csapás után is??
    ENNYIRE sztem nem lehetek korlátoltak a zsidók, sem a fáraó ennyire elvakult, vagy makacs
    szal én mással nem nagyon tudom ezt magyarázni, minthogy nekik is lehetett vmi okuk kételkedni abban, hogy itt most tényleg magával istennel akadt ekkor dolguk sorozatosan

    vagy isten össz-vissz ennyi tekintélyre tudott szert tenni előttük?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák