Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18580 üzenetére

    Azt nem veszed figyelembe hogy ezek az emberek akár sokkal többet is hozzátehettek volna a tudományhoz, ha nem zárják be magukat a vallás börtönébe.

    "Mindenesetre az látszik, hogy sok olyan dologról meg van a véleményed amiről fogalmad sincs."
    Pl?

    "Ajánlom, hogy mielőtt a Bibliáról nyilatkozol olvasd el"
    Egyszer már elolvastam. A régi meséket. Az Újszövetséget nem mert az unalmas.

    Milyen helytelen állításom volt egyébként?

    Logikusan gondolkodó emberként nekem nincs szükségem Istenre. Soha nem is volt és nem is lesz. Már nyolcévesen volt annyi eszem, hogy felismerjem a kereszténység (akkor még csak azt ismertem) abszurditását. Kisgyerekként feltett kérdéseimre egy felnőtt sem tudott kielégítő válaszokat adni és én nem értettem, hogy akkor mégis miért mondják, hogy igaz az ami le van írva a Bibliában, ha egyszer nem tudják megválaszolni a hogyant és a miértet. A mateknál, kémiánál és a fizikánál nem voltak ilyen megválaszolhatatlan kérdések. Érdekes, nem?

    Nekem a vallásokkal az egyik legfőbb bajom, hogy gyakran elveszik az egyén szellemi függetlenségét. A szülők ráerőszakolják a gyerekeikre a saját vallásukat és nézeteiket. Belenőnek egy olyan környezetbe ahonnan kellő szellemi érettség hiányában nem tudnak kitörni. És itt most nem arról beszélek hogy buták lennének. Sok összetevője lehet annak, hogy valaki nem tud kitörni egy vallásos közegből.

    Hálát adok az Istennek, hogy az én szüleim nem voltak vallásosak. Én pl meg sem lettem keresztelve. Úgy voltak vele, hogy szabadon rám bízták a döntést. Ha akartam volna, bármelyik valláshoz csatlakozhattam volna. Egy rossz szó nem ért volna érte. Na most el tudom képzelni, hogy egy mélyen vallásos keresztény család hogyan viszonyulna az iszlám vallást követő csemetéjükhöz.

    Ez a különbség az ateizmus és vallásosság között. Egy ateista szülő bármikor elfogadja (legfeljebb idegesíti ha szóba kerül) ha a gyereke vallásos, de ez fordítva nem igaz.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák