Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18557 üzenetére

    "a hívők számára pontosan ugyanilyen "világos", hogy kegyelmes és mindenható"
    No jó, de én logikusan le is tudom vezetni az álláspontom míg ők nem. Nekik csak el kellene hinni és kész, mert azt mondják.

    "akkor viszont te sem kérhetsz számon semmit a gyerekeiden?"
    Miért ne kérhetnék? Jellemhibákról volt szó. Nekem nincs egy sem.

    Elképzelem ahogy az Isten, pusztán tréfából dinoszaurusz csontvázakat ás el a földbe és meghamisítja a szénizotópos kormeghatározás eredményeit. :D

    Arról nem is beszélve, hogy a vasnál nehezebb elemek főleg a már elpusztult csillagokból származnak. Tehát a mi földünk már egy rég elpusztult csillag maradványaiból keletkezett. És ugye a csillagok több milliárd évig "élnek".
    Szóval a hatezer éves világteremtés kissé érdekesen hangzik.
    Persze az is lehet hogy később, meteorokban került ide a sok nehéz elem, de akkor is már több milliárd évesek voltak, ami kicsit több mint 6000 év.

    (#18560) llll:
    Lehet hogy nem lenne, de még valószínűbb hogy a sok korlátozó tényező hiányában már sokkal előrébb járnánk.

    (#18561) kymco:
    Ha nem lett volna kereszténység akkor nem keresztény hanem sima tudósok segítették volna az űrbe jutást. A kereszténység nem erény hanem állapot. (Ez persze igaz a többi vallásra is) Vallásosság nélkül messzebbre juthat az ember mivel nincs semmi a mi megkösse az elméjét, csak a saját korlátoltsága. Ugye az összes vallás egyik hátránya, hogy korlátok közé szorítja a híveit.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák