Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz llll #18221 üzenetére

    "...egyesek már akkor is hajlandók kisebb-nagyobb áldozatot hozni a másikért (te magad is vhogy így definiálod ugye a szeretetet), amikor már nincs is semmi közvetlen veszély"
    de most hogy ezen morfondírozok speciel akár a hívők esetére is elég jól ráillene ez az egész igazából önzésre, önfenntartási ösztönre visszaeredeztethető szeretet:
    mert nálatok is megvan ugye a titeket közvetlenül fenyegető veszély: ami most történetesen nem 1 éhes kardfogú tigris, hanem a kárhozat opciója
    illetve mire is "megy ki" nálatok is ez a mások szeretete?
    a TI örök életetekre...:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18221 üzenetére

    Ezek szerint te azt gondolod, hogy Nagy Sándor olvasta a Bibliát (illetve ami akkor elérhető volt belől) és mindenképpen valóra akarta azt váltani? Feláldozott rengeteg erőt és embert, hogy beváltson valamit?

    Tudomásul veszem, hogy holmi szerzett tudások nem homályosítják a gondolkodásodat, bár akkor nem kellene szerzett tudásokra hivatkoznod, bár akkor meg már nem kötekedhetnél :) De mégis megteszed.

    Én se ragaszkodok bármi áron. Ha van magyarázat, bizonyíték, tapasztalat akkor azt nem tagadhatom meg, mert ahogy korábban is utaltam rá csalódnék és meghasonlanék. Mesében élni csalódás, mert a valóság tép ki onnan.

    ""akkor tényleg nincs semmi biztos ezen a világon, bár erre maga a valóság cáfol rá"
    hogy érted?
    hogyan cáfol rá?"
    Vannak biztos dolgok a világon. Mint a kislányod, a feleséged, saját magad. Stb.

    Vannak egyértelmű dolgok. De pont mi vonjuk azt kétségbe, pl. ahogy te is gondolkozol. Mi alapján gondolod, hogy valami nem úgy van ahogy a tények mutatják? Fogalmad sincs, de mégis megkérdőjelezed, mert megteheted.

    Akad olyan ember aki Krisztust megismerve lett jó. De Krisztus jósága mellett minden emberi jó eltörpül. És az én életem is sokat változott mióta megismertem Őt, de éppen annyira megismertem magamat és látom még mennyi hiba van bennem, amivel küzdök és emiatt nem mondanám magamat jónak, de a külvilág mégis azt mondja rólam hogy jó. De nem én vagyok az, hanem Krisztus :)

    Isten tulajdonságaihoz: Mit értesz vadonatúj alatt? Ha Isten hamarabb létezett mint az ember és Ádámék elsőkézből ismerték Őt akkor az emberek gondolkodásában már a kezdetek óta ott volt Isten. Tehát, ha te az emberek gondolkodásából, ismeretéből, istenképéből akarod levezetni, hogy emberi kitaláció Isten ezzel csak a Bibliát támasztod alá.

    Istent, isteneket az emberek mindig a teremtett világ fölé helyezték. Tehát már eleve az "isten" fogalma nem vezethető le a világból... Régen az óceánhoz hasonlították, ma az univerzumhoz, de mindenki tudja, hogy túl van azon, csak olyan mint... mert nem tudjuk ésszel felfogni. Túl van az értelmünkön.

    Próbálsz evolúciót belemagyarázni a vallásokba. De a vallás lényege, hogy nem változnak. A több ezer éves hinduizmus és sintoizmus megmaradt sokisten hitnek, nem változott sehova a keresztyénség egyistenhit volt és az is maradt a muszlimmal együtt. Bár pont a JT-k vádolják a keresztyéneket, hogy sokisten hitet csinálnak a szentháromsággal és így meg pláne nincs értelme annak amit írtál.

    Szabad akaratot adsz az embereknek de szabadságot nem. Ha te szerinted jó amit kitaláltál akkor egészségedre. Én a szeretetre adom a szavazatomat :)

    "hát akkor nekem képembe hazudott erzsike néni általánosban:)
    ő azt mondta, hogy halak>kétéltűek>hüllők>madarak
    de akkor ebben sincs egyetértés tudós berkekben?"
    Nem de a sok elmélet közül csak egyet mondott el neked. Nekem nagy felfedezés volt az egyetemen, ahogy megnyíltak az egyes tudomány területek. Általános suliban csak a newtoni mechanikát tanultuk, oda bőven elég az is, de egyetemen már részletesebben tanuljuk a kvantum mechanikát és ugyan azt írják le, de máshogy. Matematikából ez még látbványosabb, a középiskolaio matek szinte óvodás szint az egyetemi szinthez képest, az 1+1 megmarad, de a bólyai geometria teljesen más mint az eukledeszi. Ugyan ez él a biológiára is, megtanultuk középsuliban a Calvin ciklust, de egyetemen már a genetikai szabályzást is, komplex összefüggéseket illetve, hogy milyen összefüggések nem ismertek még. Ettől nem változik, de az ismeret bővül. Ugyan így egyes bizonyítékok a kopoltyúkból eredeztetett szárnyat támasztják alá, mások a lábból kifejlődött szárnyat... nincs egyértelmű állásfoglalás, majd ha több tény kerül elő lehet tovább fejleszteni a modellt.

    Mivel nem tudományterületem az evolúció biológia nem beszélek velük erről. De ha az lenne, lehet sokkal jobb érveket tudnék neked mondani, hogy miért állnak vagy nem állnak meg egyes dolgok. De egyelőre lefoglal az ami van, sajna nem vagyok polihisztor és egy-egy tudomány terület annyira mély, hogy elég sok energia beleásni magunkat egy másikba.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák