Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz llll #18150 üzenetére

    Isten számára az a legfontosabb szerintem, hogy az emberek újra kapcsolatba kerüljenek vele. Az árvaház is ezért van, mert az Isten szeretet. Nem lehet leválasztani az intézményt az intézményt megalkotó hitről.
    A hívő ember minden cselekedetével, indulatával Istenről kellene, hogy bizonyságot tegyen. Kálvin megfogalmazásában még a hétköznapi napi munkavégzés, még az otthoni tűzhelypucolás is szólhat Isten dicsőségéről.
    Nincs a hívő ember életében egy Istennel megélt világ, meg egy Istentől elrekesztett világ.
    Te valójában a hitemet be akarod zárni a belső világomban, miközben Isten arra tanít, hogy a teljes életem róla szóljon, "jó illat" legyek az emberek között, "só és kovász", világítsak... csak hogy a bibliai képeket hozzak eléd.

    Ha valaki arra kap indíttatást, hogy keresztény árvaházat alapítson, megértem, hogy ti a hasznot akarjátok levenni, mármint, hogy nem kell az árvákra pénzt, időt pazarolnotok.. tegyék csak a keresztény szervezetek anonim módon az adományaikból. Én értem ám ezt az utilitarista, pragmatikus szemléletet, de Isten azért akar árvaházat, hogy az ember elgondolkozzon arról, hogy így Isten nélkül rendben van-e ez a világ, hogy én magam, aki ezen berzenkedem, jól gondolkodom-e, hogy az ember elgondolkozzon azon, hogy mit veszített azzal, hogy Istent kizárta az életéből, hogy elgondolkozzon azon, hogy emberek, akik nem ismerik személyesen az árva gyerekeket, pénzüket, szabadságukat, egzisztenciájukat adják azt a személyt képviselve, aki ennél sokkal többet áldozott és áldoz az emberért.
    Az árvaház Isten szeretetéről szól valóságos kézzelfogható módon, nem lehet elválasztani a kettőt.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák