Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18108 üzenetére

    "Az istentisztelet a legalkalmasabb hely és idő találkozni Jézussal, megismerni őt"
    pontosabban a neki tulajdonított tanításokat
    de ezen az alapon lenin is él még ma is

    "Vagy mire alapozod azt, hogy MINDIG példázatokban beszélt?"
    1. "Mind ezeket példázatokban mondá Jézus a sokaságnak, és példázat nélkül semmit sem szóla nékik"
    "És megszólalván Jézus, ismét példázatokban beszél vala nékik..."
    "Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek"
    "Ezeket példázatokban mondottam néktek; de eljő az idő, mikor nem példázatokban beszélek majd néktek, hanem nyiltan beszélek néktek az Atyáról."
    2. szted mikor adott egy világos és egyértelmű választ bármelyik kérdésre? :)
    de komolyabbra fordítva: itt valszeg nem a legszerencsésebben válogattam meg a szavaimat
    (vagy itt sem)
    mert nem is igazán példázatokra gondoltam, hanem több szinten is értelmezhető válaszokra
    talán a választ értelmező aktuális ismerteinek/hozzáállásának megfelelően
    és persze bármelyik szinten helyt is álló válaszokra
    egy szellemi síkról ide érkező veterántól amúgy is ez lenne a legkevesebb ami elvárható

    "ha Jézus mint földi hatalomnak engedelmességet rendelt el, akkor hogy lehettek rendbontók a keresztyének"
    rendben, felfogtam végre és abszolút elfogadható válasz

    "A Róm 13. részére gondolhatsz (nem kell JT-nek lenni ahhoz hogy az ember Bibliát olvasson"
    igen az az
    és nem is úgy értettem, bocsánat
    (csak emiatt a szavazásra nem járás miatt csatoltam hozzájuk ezt a részt)

    "Az eredeti szöveg változatlan, meg lehet nézni, el lehet olvasni."
    hagyjál már:)
    most akkor mindenki tanuljon meg héberül, meg görögül is, ha olvasni akarja a bibliát?
    nem egyszerűbb lett volna istennek is, ha kicsit odafigyel a fordításokra is?
    (pláne annak fényében, hogy minden népnek szánta a mondandóját)

    "Van olyan teremtéstörténet ahol már valamire építkezik a teremtés (pl. a kacsa által tojt tojás lesz a Föld."
    ja, értem
    (de azért csak nem lehet ez sem 1 kutya közönséges kacsa...vagy sztük 1 ilyen tojta a földet?)

    "Az ateista állásponttal teljesen egyetértek, ez nálam nem is volt kérdés, hanem az, hogy a keresztyéneket, hogy tudod ebbe belevonni?"
    mi sem lenne egyszerűbb:
    gyertek és segítsetek közösen jobban megismerni ezt az istennek nevezett vmit és közelebb jutni az ő "szándékainak" a megvalósításához!:)
    sztem özönleniük kellene...ha nem emberből volnának ők is, mint az ateisták
    a jelek szerint vhogy mindenkinek szüksége van vmi "ellenfélre"
    vhogy mintha nem is lennénk képesek tartósan létezni vmi konfliktus nélkül
    te nem így látod?

    "És mi a véleményed arról, hogy amennyi problémát megold az ember ugyan annyit létre is hoz..."
    az hogy demagóg duma:)
    könnyű ellenőrizni:
    te szivesebben élnél bármelyik másik, ezt megelőző korban?
    de őszintén
    ha igen, akkor elismerem az esetleges igazát ezen kijelentésnek
    de ha nem, akkor mégis csak úgy látod te is, hogy összességében egyre jobb lett minden

    "Ma többen éheznek, mint régebben. többen is betegek, több háború."
    persze, de egyszerűen ezért mert többen is vagyunk
    és azért vagyunk többen, mert kevesebben halunk meg, illetve később
    (még az általad említettek ellenére is)
    ez pedig egyértelműen a már megoldott problémáknak köszönhető
    sztem ha egyre csak rontanánk a helyzeten ahogy te mondod, akkor mindenképpen fogynunk kellene
    szted nem?

    "Lehet, hogy te mint magyar állampolgár jobban élsz és boldogabb vagy mint 20 éve,de világviszonylatban ez nem igaz."
    ez mondjuk vhol jogos, de a fentiek miatt mégis vitatnám
    aki ma éhen hal, az "ugyanúgy" hal éhen, mint az X ezer évvel ezelőttiek
    tehát nem "rosszabbul"
    összességében mégis egyre többen vagyunk
    tehát ezexerint "arányaiban" ma mégis csak kevesebb embernek kell pl éhen halnia is
    vagy aki vmi gyógyíthatatlan betegségben hal meg, az is ugyanúgy hal meg benne, mint a régiek
    de arányaiban ma már nekik is kevesebben kell lenniük
    háborús áldozatok dettó
    stb
    szal a lényeg, hogy sztem azzal nem nagyon lehet vitába szállni, hogy 7milliárd ember még soha nem élt a földön

    "Bár ha jön a földi isten nélküli paradicsom akkor neked van igazad "
    ha pedig Jézus jön, akkor neked
    jobb híján várjunk és majd meglátjuk...:)

    "Csak nem látom a keresztyén verziódat"
    mint mondtam ÉN nem is tartom magamat kereszténynek
    max hívőnek
    annak pedig azért, mert annyit azért én is elképzelhetőnek tartok, hogy a bibliában leírtaknak esetleg legyen vmi nagyon távoli alapja
    hogy az ott leírtak - az érthetőség kedvéért - a valóságnak esetleg vmi nagyon leegyszerűsített változata legyen
    amit még a 4000 évvel ezelőtti kecskepásztorok is képesek voltak továbbadni nekünk és mi is a 4000 évvel utánunk jövőknek...mindaddig amíg vkinek végül sikerül megértenie:)

    "Ha mindenki elégedett az jó. Egyetértek, az egy jó cél."
    és ennek fényében mit szólsz isten megoldásához, a kárhozathoz?:)

    "ma max kereshetek másik munkát. Szinte biztos, hogy megbuktatnának."
    kb ezekre célozgattam én is

    szőlő és munkások:
    "Tehát attól, hogy Isten hatalmat ad, nem azt jelenti, hogy értünk van. "
    és mindezek után szted miért akarja még mindig megmenteni ezeket a munkásokat, ha nem érdeklik őt kiemelten?
    mondjuk a dínók megmentéséért miért nem törte magát ennyire?
    (persze van másik lehetséges válasz is:
    hogy a világért sem akarja elismerni a "csúcsnak" szánt teremtményei (emberek és angyalok) megteremtésével elkövetett hibáját...de reménykedjünk inkább az előző verzióban:) )

    "Kaptunk feladatot: műveljük és őrizzük a teremtett világot."
    erre megint csak képesnek kellene lennie istennek magának is
    tehát ha mégis ránk bízta, akkor ennek sztem a következő okai lehetnének:
    1. neki ez "nyűg", ezért adja ki másnak a munkát
    (de akkor meg eleve mi a fenéért teremtette volna meg az egész művelendő és őrizendő világot??)
    2. szte ez vmiféle jutalom
    ez esetben viszont sztem megint ott tartunk, hogy a jutalmazással is azt jelzi: bennünket vhogy többre tart

    "csak kérdés, hogy ha nincs ember, lett-e volna bűneset, lett-e volna Jézus Krisztus földre jövetele?"
    sztem ez attól függ
    angyalok és sátán lettek volna?
    vagy ők sem?
    mert ha nem, akkor nyilván nem lett volna semmi az említettek közül sem
    (sőt!
    az angyalok híján talán még az ember is ült volna nyugodtan a seggén, a számára kijelölt helyen...)
    de akkor meg isten valszeg ráunt volna a műsorra
    vagy ha az angyalok lettek volna, de az ember nem
    és mondjuk a majmok, vagy a kecskék nőstényeit kívánják meg, akkor Jézusnak majom, vagy kecskeként kellett volna megszületnie:)
    sztem tiszta sor

    "Itt ok okozati összefüggések vannak amiből ha kiveszel egy dominót, akkor borul az egész"
    hogy én??
    te tartod "kiemelhető" dominónak az embert
    én meg nem

    "Ha nem képviselsz egységes álláspontot mindenki felé..."
    hogy a fenében képviselhetnék, amikor semmi biztosat nem tudok!?:)
    én csak azokat kóstolgatom, akik tudni vélnek

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák