Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Pocok

    őstag

    válasz console #1799 üzenetére

    Mindig is csodáltam azt, ahogy kifejezed magad írásban. Rettenetesen jól leírod azt, amit én nem tudnék leírni.
    Nagy kincs ez. :)

    Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz console #1799 üzenetére

    ebresztettel gondolatokat, de kerlek ne erezd ugy hogy valaszolnod kell vagy illik

    irod, hogy a meditacio 'nem lehet sikeres' mivel monotonitasra epul. ha jol ertem azt mondod hogy sikertelen modszer a tudatossaghoz segitesben? szerintem sokfele modszer van ennek az eleresere. a meditacios gyakorlatok altal kivaltott (agyi) allapotba kerulhet valaki az alvas bizonyos fazisaiban peldaul. minden vallasnak, nepcsoportnak vagy tarsadalmi csoportnak megvannak a maga sajatos modszerei, es persze a vadhajtasai is, es vannak mai szemmel kevesbe furcsa, tudomanyos vagy altudomanyos modern megkozelitesek. a meditacio talan nem a legjobb modszer mindenkinek, de egy biztos es altalanosan mukodo eszkoznek tunt az utobbi idoben.

    am ha rosszul vagy ha jol mukodik is, akkor is csak egy eszkoz marad, es nem cel. ugy tunik szamomra, te a tudatossag allapotat mint a celt latod jelen pillanataban az eletednek, es talan epp e miatt nem erzed hogy a vallasnak szerepe lenne. az biztos hogy mamorito erzes tud lenni mikor atfuj rajtad a szel. am, mivel az embert az hajtja elore az eletben hogy a boldogsag csupan pillanatnyi ami hamar elenyeszik, elkepzelheto hogy egy ido utan keresni kezdesz ujra. a vallasok adjak az ''itt'' es ''most'' harom dimenzioja melle a negyediket. abban biztos vagyok annak alapjan amit olvasok toled, hogyha valaha lesz kerdesed egy vallashoz, akkor a valaszt egyiknel sem fogod megtalalni az 'elso tiz oldalon', es mivel ugy tunik te is 'maganzo' vagy az ugyeid felderiteseben, ezert felmerul a lehetosege, hogy idovel... tul sokat fogsz tudni :) am, ez nem zsakucta csak egy allomas az uton.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák