Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #13227 üzenetére

    Nálunk anno volt egy gyülekezeti tag, aki azt állította, hogy Jézus magyar volt, és erre van bizonyítéka is, egy könyv, amit az előző hónapban vett...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz D1Rect #13227 üzenetére

    Cselekedetek által való üdvözülés: Csak akkor szeret és fogad el Isten, ha minden hónapban oda adod a tizededet, elmész templomba, imádkozol... ha nem így teszel nem is vagy hívő...

    Minden vallás Istenhez vezet: Allah is a Szentháromság Isten, ha őt követed akkor is a mennyországba jutsz.

    Kegyelemből ki lehet esni: Ha már elfogadtad Krisztus áldozatát, megtértél, de ha nem viselkedsz úgy ahogy "kell" (lásd pl. első pont) akkor csak a pokolba fogsz kerülni.

    Isten mindenhatósága: Imádsággal, cselekedetekkel próbálom kényszeríteni Istent. "Ha jó vagyok, akkor Istennek is jónak kell lennie hozzám." Vagy Istennek nincs hatalma az akaratom felett én döntöm el mikor térek meg.

    Eleve elrendelés: Kapcsolódik az előzőhöz. Nem azok térnek meg akiket Isten kiválaszt, hanem akivel elmondatok pl. egy imát, legyen az akármennyire képmutatás.

    Biblia ihletettségének kétségbevonása: lásd Horka1

    Válás: Pl olyan dolgok, hogy keresztyén ember nem válik, vagy ha elvált akkor biztos nem hívő.

    A házasság előtti szex: ez nem bűn, elavult a Biblia.

    miszticizmus: Istennel való találkozás elérése Biblia nélkül: Füstölőzés, meditáció, a magamban elrejtett Isten keresése

    Bibliai igék kiragadása: erre rengeteg példa lehet, de mondjuk ilyen a "ne ítélj, hogy ne ítéltess" ige amivel legtöbbször igazolják a makacsságukat egyes emberek, ez egy aduász ige, hogy ne mondjon nekem senki semmit, bármilyen hülyeséget csinálok.

    törvényeskedés az kb, mint az első. Templomban nem lehet rajtad sapka, vagy csak kendő lehet rajtad, vagy térd fölé érő szoknya nem lehet, vagy lányok nem hordhatnak nadrágot, metált nem hallgat keresztyén, se rappet, stb... a lista itt is végtelen.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák