Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #13224 üzenetére

    A hermeneutika pont erről szól, amiről írsz. És meglepő, ha az ember jobban belemélyed, gondolkodik rajta és keresi a bibliai versek közötti összefüggéseket akkor a kezdeti ellentmondásokból koherens, egymást erősítő dolog lesz, és nem a hit miatt hanem az ismeret miatt, persze ehhez sok tudás kell (kortörténet, nyelvészet, néprajz, stb). Nem igazán értem meditáláson mit értesz (korábban itt volt szó a meditálás és imádság kapcsolatáról, én imádkozni imádkozok, szerintem enélkül se lehet Bibliát olvasni, hiszen magától a szerzőtől kérem, hogy segítsen megérteni amit leírt, ne az legyen, hogy én azt értek bele amit én szeretnék, hanem azt értsem amit ő akar, de az se az én belsőm, hanem a Szent Lélek)...
    Tehát számomra a Biblia olvasása komoly értelmi és szellemi munka. Lehet hogy ez ellentmondásnak tűnik, de ha nem így lenne akkor a rendszerből hiányozna néhány fogaskerék.
    Most éppen a Jeremiás 1,1-10 alapján csináltam a dolgozatot és munkaidő tekintetében egy egész napom ráment (nem egyszerre), de örömmel töltöttem az időt a Bibliával, Isten szavával. (Napi igeolvasásom, sajnos ehhez képest tényleg csak töredék, félóra általában) Persze ha nem vezet az értelmezésben a Szent Lélek akkor az egész nem ér semmit, de jó volt megtapasztalni a munkálkodását, ahogy nyitogatta szememet, hogy ne csak a főneveket, mellékneveket és igéket lássam, hanem tényleg Isten szavát. Korábban kérdezted, hogy milyen a kommunikációm Vele, hát ilyen... megértem a Bibliát, az imámra válaszol. Nagy bennem ezért a hála.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák