Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Horka1 #13219 üzenetére

    A biblikus hit az azt jelenti hogy elhiszem ami a Bibliában van, az egészet, nem fél mondatokat a szövegkörnyezetéből kiragadva. Ha ezt betartanád nem mondanál ilyeneket. Nem is véletlen, hogy 2-3 mondatnál többet nem is mersz hozni.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Horka1 #13219 üzenetére

    "Azonban míg eljutok odáig, össze kell szedegetni az ismeret-morzsákat. A keresztény doktrina sok helyen kifogásolható, eleve torzított információkkal. Én legfeljebb konzisztenssé teszem a különféle elképzeléseket."
    ez azert eleg vadul hangzik. van valami amit noddy mond neked, hogy osszeszedegetni dolgokat innen onnan nem biztos hogy a legcelravezetobb dolog.

    sok szentkent tisztelt irasmu eleg koherens, tartalma konzisztens es a forrasa / iroja / szerzoje beazonosithato. en nem tartom magam olyan kalibernek aki jobbat, igazabbat, istenibbet ossze tud takolni mint azok a figurak akik ezeket a konyveket anno osszeirogattak. te olyan kaliber lennel?

    az biztos hogy osszefuggeseket keresni es talalni szuper dolog lehet, de azt nem tudom hogy ez hit-e vagy vallaskutatas, hiszen a hit belepo szintu kovetelmenye pont az elfogadasrol szol ami abbol a relaciobol fakad hogy nem a leendo hivo az okostojas ebben a relacioban hanem valaki mas. :)

    szerintem a kovetkezo allomasok egyike a hitbol a vallas fele vezeto uton egeszen egyszeruen a bizalom: ha az elso szo igaz akkor az utolso is, meg ami kozte van az is. sot, akkor is igaz, ha bizontos reszek nem erthetoek vagy nem nagyon tetszenek elso olvasatra vagy masodikra vagy evekig vagy akar egy evtizedig sem.

    monjduk ez igy van mindennel. ha bebizonyitottnak velem az evoluciot es ezert hiszek benne, akkor nem mondhatom hogy volt ev., KIVEVE a bubosbankat amit isten teremtett, mert nekem ez a gondolat pont fekszik az egyik egzotikus vallasbol es raadasul senki de senki sem talalt meg pre-bubosbanka leleteket! persze allithatja ezt az ember, de ez nem biztos hogy hit, hanem inkabb... filozofalgatas, nem?

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák