Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorien

    veterán

    válasz Vikusz77 #11021 üzenetére

    Coelho könyvei szerintem inkább a spiritualizmusra nyitott embereknek valók, nem a keresztény hívőknek. Pl. "11 perc" :) [link]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Noddy

    senior tag

    válasz Vikusz77 #11021 üzenetére

    Az ifiben felmerült már Coelho neve és volt, aki olvasott tőle több könyvet is. Mondjuk mi konkrétan a Veronika megakar halni-ról beszélgettünk. Én egyetlen könyvét se olvastam.

    Ez olyan dolog, hogy hallgatni kell a lelkiismeretre, ha téged zavar a nyelvezete, eszmeisége akkor ne olvasd. A Isten minket a lelkiismeret által is irányít, a Szentlélek azon keresztül juttat eszünkbe, parancsolatokat, ígéreteket, igéket. És innen tudhatjuk, hogy mi a jó és helyes, ha valamiben nincs békességed, az jelent valamit, végig kell gondolni, hogy mi zavar. A másik hogy mindenkinek más a hite, valakinek erősebb valakinek gyengébb. Emiatt van az hogy valaki sátánizmust kiállt mikor meghallja, hogy valaki harry pottert olvas, valaki pedig nyugodtan elolvassa, mert tudja, hogy mese az egész és nem fog varázsolni, miután letette a könyvet. Ezért is van az hogy valakit nem szabad megbotránkoztatni a még kis hite miatt. Ez annak idején Pál aposolnál úgy jött fel, hogy valaki nyugodt szívvel tudott enni bálványáldozati húst, de valaki nem és aki tudott enni piszkálta a másikat, hogy miért nem...
    Szóval ha nem tudsz nyugodt lélekkel olvasni Coelho-t, nincs semmi baj. De egyébként valószínű, hogy semmi keresztyéni nincs a könyveiben. Ahogy Dorien is megírta.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák