Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #15865 üzenetére

    Olvasd el a #15855-ös hozzászólást, és másképp látod az alapállítást.

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #15864 üzenetére

    Ahogy írtam is nem akarlak meggyőzni. Szerintem nem tettem erre utalást, hogy higyj Istenben (bár biztos javadra válna, de nem tettem ilyen felszólítást).

    És megint a tao tanításaival jössz :) Nem baj, te tanuljál, mások pedig ha tanulni akarnak okoskodó tudálékosok... Nagyon megértő vagy :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #15874 üzenetére

    Ez valóban nem abszurd, de, ha ez a "karizmatikus egyén" egy kitalált figura akkor annál inkább....

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • csemberlen

    őstag

    válasz lao ce #15874 üzenetére

    Nem gondolod, hogyha Jézus kitalált személy lenne, akkor a csoda az lenne, hogy ennyi ember követi halála után 2000 évvel?
    Az első században nem kérdőjelezték meg létezését, tetteit, pedig akkor még voltak szemtanuk.
    Komolyan csak az utóbbi századokban támadják a létét.

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #15872 üzenetére

    Rosszul látod. Én is azt mondom, hogy a tudás mennyiségétől nem függ, hogy az ember sikeresebb keresztyén-e vagy jobb helye lesz a mennyországban. De kell tudás. Még pedig, hogy Krisztus meghalt és feltámadt. Emiatt állhatok meg Isten előtt és lehetek képes a jóra. Ami miatt nekem fontos a Biblia tanítása az az, hogy meg akarom ismerni Őt, kíváncsi vagyok az akaratára, tervére. Ha Ő ennyire szeret engem (és téged is nem mellékesen) akkor tudni akarom milyen is valójában, nem akarom figyelmen kívül hagyni. Te ezt veheted tudálékosságnak okoskodásnak, én ezt kapcsolatnak nevezem. Te is a pároddal (ha van vagy volt) beszélgetsz, kíváncsi vagy mit, hogyan gondol, kérdezgeted és ő is kérdez téged. Nem úgy éltek egymás mellett, hogy csak éltek és tapasztalati úton eldöntöd, hogy hát nem szereti ha hazudok neki, vagy megcsalom valakivel, megbeszélitek és aszerint éltek... (gondolom).

    Biblia nélkül nincs keresztyén hit. Hit van, de az nem keresztyén. Ha nem tudod, hogy miben hiszel akkor csak magadat téveszted meg. Pont a Biblia támasztja a hitet, de amíg nem tudod, hogy mit hiszel, akkor mit hiszel...? Itt valami logikai bukfencet érzek. Ha nincs fogalmam Istenről akkor miben higgyek?

    Egyébként abban igazad van, hogy a hittudományt lehet művelni hit nélkül. Sok ilyen ember van, de még egy olyan emberrel se találkoztam aki Biblia nélkül lenne keresztyén. Lehet, hogy te lehetsz taoista taoista tanítás nélkül, de itt nem lehet párhuzamot vonni a keresztyénséggel, ezen a téren neked kellene tanulnod a keresztyénségről... És biztos te is tudsz olyat, hogy valaki kívülről fúja az összes taoista mesét és tanítást és mégis kiröhögi az egészet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #15957 üzenetére

    Ahogy mondtam nem kap senki több jutalmat attól, hogy jobban vagy kevésbé ismeri a Bibliát, (mint a nyáladzó autista). Remélem világos, nem tudom még hányszor kell neked leírnom. :) Ezt korábban is kifejtettem. Remélem előbb utóbb megérted. De ha kell minden hozzászólásod után leírom mert valami miatt mindig csúsztatsz. Isten elé kerül az autista is és a busman is és te is Isten ítélő széke elé és Isten megítél mindenkit. (Ezt is a Bibliából lehet tudni, és Isten mindenkit megítél saját lelkiismerete szerint. Az autistát is, a busmant is téged is és engem is.) Az autistát nem ítélem el, ahogy tégedet se. Őt azért nem, mert nem értetem mi folyik benne, téged pedig azért nem, mert nem érted meg amit mondok.
    A Bibliából tudható az is hogy Isten mindenható, nincs számára lehetetlen. De ránk bízta, hogy akinek el lehet mondani az evangéliumot azoknak elmondjuk. Éppen a múlthéten kezdtek el a gyülekezetünkből szolgálni egy szociáliss otthonban. Nem lehet tudni semmit, de a mi feladatunk, hogy az evangéliumot mindenkinek elmondjuk, de nem fog senkit igazságtalanul elítélni. Ezt bízta ránk Isten. Tehát a cél hogy minél több ember megismerje a Biblia Istenét, persze ha valakihez nem kerül el nem lesz hátrányosan megkülönböztetve, de attól még a Biblia Istenének a teremtménye, annak a világában és gondviselésében él. Isten gondoskodik az autistáról is és rólad is, te elutasítod, az autistáról nem tudsz te se és én se semmit, de nekem bizonyosságom van felőle, hogy mi fog vele történni.
    Istenre nem mi találunk rá, hanem Ő talál miránk. Az más kérdés, hogy mi mit kezdünk vele. Tehát, ha Isten megszólítja az autistát is ahogy téged is.

    A Bibliában leírt sztorik éppen Isten mindenhatóságáról szólnak. Tehát ezt bebuktad, már mondtam, hogy ha nincs elég tudásod akkor ne menj bele abba, hogy mit mond a Biblia (ahogy szerinted én se vagyok kompetens a taoista tanításokhoz, bár a te hited szerint lehet jobban követem a tao-t mint te...)

    Valószínűleg nem olvastad el az előző hozzászólásomat végig, de a Biblia tanulmányozása hozzátartozik az Istennel való kapcsolathoz. Isten már Jézus előtt is kijelentette magát, az emberek lelkiismeretébe beírta a törvényét, de már a kezdetek óta kijelentette magát (erről szól az ószövetség). Tehát Isten követéséhez nem kell semminek se megfelelni, de ha kapcsolatban vagy vele, akkor nem kerülöd őt hanem vágysz utána. Ennek következménye a Biblia tanulmányozása. Nem leszel tőle előrébb a mennyben, egyszerűen csak vágysz Róla többet tudni.

    Szerk: Amúgy sejtem, hogy az, hogy egy személytelen erőbe vetett hitben élsz, nehéz, személyes kapcsolatban gondolkodnod és ennyire pörögsz a megfelelés kényszer uralma alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • 0xmilan

    addikt

    válasz lao ce #15964 üzenetére

    (ahogy szerinted én se vagyok kompetens a taoista tanításokhoz, bár a te hited szerint lehet jobban követem a tao-t mint te...) - Itt majdnem leestem a székről. :))

    (#15964) lao ce
    "Tehát Isten követéséhez nem kell semminek se megfelelni,"
    vs.
    "Biblia nélkül nincs keresztyén hit. Hit van, de az nem keresztyén."
    ellentmondas amit irsz es nem oldod fel.

    A "nem kell semminek se megfelelni", itt szerintem arra vonatkozik, hogy nem teljesítmény függvénye a kegyelem. Mindenki megkapja, aki megbánja bűneit, megtér és kéri Jézustól, hogy költözzön a szívébe és vezesse az életét.

    "Biblia nélkül nincs keresztyén hit. Hit van, de az nem keresztyén."
    Ha valaki azzal sincs tisztában, hogy Jézus miért halt meg a kereszten vagy hogy egyáltalán meghalt, akkor nyilván nincs miben hinnie - ami a Bibliát, kereszténységet illeti. Illetve van, hihet bármi másban, mert a hit a nem látott dolgokról való meggyőződés. Meggyőződhet arról, hogy az a jó, ha követed a taot, de akkor is harmóniában vagy vele, ha a létezéséről sem tudsz. Ez a hit nyilván nem keresztény lesz.

    Nem töltetnek viszont ki veled egy tesztet, hogy mennyire ismered Jézus életét - ergo nem kell megfelelni semminek. Nem csak az kap kegyelmet, örök életet, aki 70% fölött teljesít, de ha nem ismered Jézust, soha nem is hallottál róla, akkor nincs miben hinned - "Biblia nélkül nincs keresztény hit".
    Tehát tényleg sikerült ellentmondást találnod két teljesen különböző szövegkörnyezetből kiemelt részlet között. :)

    "Nem leszel tőle előrébb a mennyben, egyszerűen csak vágysz Róla többet tudni."
    ha en tudok valakivel kommunikalni es napi kapcsolatban vagyok vele akkor nem egy konyvet olvasok rola hanem egyszeruen megkerdezem ami erdekel. ebbol kovetkeznek dolgok, de nem akarom leirni, mert mar igy is haragszol ram.

    ha en tudok valakivel kommunikalni es napi kapcsolatban vagyok vele akkor nem egy konyvet olvasok rola hanem egyszeruen megkerdezem ami erdekel
    - Ezt hívják a keresztények imádkozásnak. Ha imádkozol, szólsz Hozzá, megköszönöd neki mindened amid csak van, minden lélegzetvételt, hálás vagy, amiért megváltott a halálból, kéred, hogy teljesítse be az ígéreteit az életedben, akkor Ő is közelít hozzád és megmutatja végtelen szeretetét, hatalmát, bőségét.

    ebbol kovetkeznek dolgok, de nem akarom leirni, mert mar igy is haragszol ram.
    - Ez nem harag, hanem féltő szeretet, ami nem akarja, hogy elkárhozzál.

    semmit sem irtam arrol hogy mit ir a konyved
    - Ez nem az ő könyve.
    "A teljes Szentírás Isten Igéjének írott formája. Szerzője az egyetlen élő, igaz és valóságos Isten, Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, Jézus Krisztus Atyja és Istene, aki Szent Szellemtől felkent szolgái által kinyilatkoztatta örökkévaló igazságait, és utasította őket arra, hogy Igéjét írásban is rögzítsék."

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #15964 üzenetére

    Szögezzük le, hogy nem haragszok rád. Ezt nem tudom honnan vetted... Az hogy nem értelek, az nem azt jelenti, hogy haragszok rád.

    Átfogalmazom. Annak hogy Isten szeret téged, minket annak nincs feltétele. Nem kell semmilyen feltételnek megfelelned az Istennel való kapcsolatban. Azonban, ha Isten megkeresett akkor már tudod mit kell tenned, mert Isten kapcsolatba lép veled. Az emberek sok mindenben próbálnak meg hinni, ezért hit sok féle van. De a keresztyén hit Isten kijelentésén és a lelkiismereten alapszik, Isten ezek alapján ítél meg mindenkit.

    ha en tudok valakivel kommunikalni es napi kapcsolatban vagyok vele akkor nem egy konyvet olvasok rola hanem egyszeruen megkerdezem ami erdekel. ebbol kovetkeznek dolgok,
    Leírhatod nyugodtan. Istennel való kapcsolatban beszélgetsz Istennel. De ennek része a Biblia tanulmányozása mint Isten kijelentése. Nem lehet megkerülni, de aki hívő az nem is akarja. Kívülről tekintve tűnik furának, ezért megértem, ha te ezt nem tudod elfogadni, de ez nem rajtad múlik. Az hogy azokkal mi történik akik nem tudnak a Bibliáról vagy szellemileg sérültek, az Istenre van bízva és én őket nem is ítélem el.

    A kérdésedre megszerkesztése olyan volt, hogy abból az jött le, hogy Isten mindenhatóságát kifogásolod. Isten mindenhatóságába tartozik a Biblia kijelentése. Vagy szerinted aki mindenható nem jelentheti ki magát könyvben?

    "de valaki aki az utjan jar es nem sodrodik."
    De éppen te mondtad, hogy ha valaki nem a tao-t követi akkor nem lesz boldog, kieyensúlyozott, stb. Tehát követni kell a "mestereket", tanításokat és akkor a "jó" úton jár. Te is követhetnéd a saját utadat de mégse azt teszed. Megkötözöd magad a taoista tanokkal, mert boldog akarsz lenni. Illetve azt mondod így vagy boldog.

    Isten se azért létezik mert leírták. De létezik és kijelentette magát a Biblián keresztül is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #16028 üzenetére

    Ha tovább olvasod azt amit írtam, hogy Isten részéről nincs személyválogatás és feltétel megszabás, hogy kit enged magához. Nem lehet érdemek alapján a mennybe kerülni. De mivel te nem tudod elképzelni milyen ha Isten belép az életedbe, csak úgy tudod megközelíteni a dolgot, hogy mindenki úgy követi Istent ahogy akarja. De ez így erős csúsztatás. Nem véletlen, hogy a keresztyének keresztyénnek nevezik magukat és bármilyen kulturális körben legyenek is, mégis megkülönböztethetőek és egyediek. A kínában élő keresztyének is Krisztus követőinek mondják magukat és nem maradtak meg a taoizmusban, sőt felismerték, hogy az nem Isten követésének egy bibliamentes formája. De ez így van minden kultúrában (közelkelet, afrika, india, nyugati stb).
    Isten munkája meglátszik az ember életén. Ez nem feltétel, hanem következmény. Remélem megérted. Lehet játszani, hogy úgy csinálsz mintha Isten munkálkodna az életedben, izomból elkezded nyomni a bibliatanulmányozást, egy vasárnapot se hagysz ki a templomban, stb... de ez nem működik. És érdekes módon Isten munkáját az ember el is tudja fojtani, bántja a lelkiismeret, de mégis folytatja az életét. Ezért nem lehet senkiről megmondani, hogy mi a helyzet vele, ezt csak Isten tudja. Ezért nem ítélem el az autistát és téged sem. Nem tudom mi folyik benned, azt mondasz és teszel amit akarsz, de a szívedet csak te látod és Isten.

    Téged az elsodródástól való félelem hajt. Oké, megértettem.

    Mivel nem tudod milyen élő kapcsolatban lenni Istennel nyilván ilyen dolgokat írsz. De ezt elnézem neked. Ahogy írtam is a Biblia olvasása csak egy része a dolgoknak. Ott van az ima, a közösség (Krisztus teste), a Szent Lélek. Ha minden ember maga ötlene ki dolgokat akkor nem lenne egység, márpedig keresztyéneket ez jellemzi Krisztus mennybe menetele óta. Olyan szeretet közösség ami sehol nincs máshol a világban, az emberek ugyan azt tapasztalják egymástól több ezer kilométerre. Minden ember más élethelyzetben van, persze, hogy Isten másképp vezeti őket (nem mindenki lesz teológus, és más feladatot szán Isten egy péknek és egy orvosnak), de a cél Isten dicsőítése és szeretete. Ami megvalósul minden keresztyén közösségben, bárhol is legyenek. És itt az új infó, Isten mindenkinek az saját jelenlegi életében mutatja meg mi az Ő akarata és terve. A keresztyénségnek a léte és ereje mutatja, meg hogy Isten mennyire valós és nem emberek kitalációja. Persze a mostani nyugati, ateista kultúrában nem sok hiteles keresztyénnel találkozol, ez a mi hibánk, de pont emiatt kell Istent képviselnünk, hogy azok akik már azt hiszik, hogy Isten csak egy kitaláció, megmutassuk, hogy nem az, mert itt van velünk, ahogy megígérte.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #16051 üzenetére

    Ha nem ugyan az a kettő persze, hogy nem zárják ki egymást. De az ottaniak számára legalább egyértelmű, hogy Isten mellett nem fér meg más és azt így is kezelik, nem mossák össze, hogy "minden vallás Istenhez vezet". Ez a nyugati emberekre jellemző gondolkodás mód.

    Persze, a pokol mint név nem létezik, de a taotól való elszakadás, per deficióne ugyan azt jelenti. A pokol elsősorban nem fizikai hely, hanem állapot.

    Nem tudom mennyire vagy tisztában a vitákkal, de ha megnézed itt a fórumon folyó vitákat is a baj abból fakad, ha valaki nem fogadja el a Biblia tanítását, hanem a saját esze vágya szerint akar Istenről beszélni. De attól, hogy 1-2 ember nem fogadja el a Bibliát nem lehet azt mondani, hogy a keresztyénségben nincs egység. A keresztyénség egységes, de nem zombi hadsereg.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • stranger28

    addikt

    válasz lao ce #16192 üzenetére

    +32

    Ha meg már tartozol, akkor nyilván fizetsz is.

    [ Szerkesztve ]

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #16192 üzenetére

    Nagy kavar van a felekezet, egyház, Egyház fogalmakkal, ha szeretnétek akkor tisztázhatjuk. Egyébként ez sem feltétel, hanem következmény. Ugyan úgy mint a keresztyén élet más területe. Nem kárhozol el, ha nem vagy az Egyház tagja, de ha Isten beköltözik az életedbe akkor az Egyház tagja leszel.

    "Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett."

    Azaz az Egyház Isten alkotása. Aki elfogadja Jézus áldozatát az az Egyház tagja.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Huma

    addikt

    válasz lao ce #16306 üzenetére

    Használd ezt. Meglepődsz mennyi mindent fogsz találni, ha értesz hozzá.

    Amúgy kicsit vicces, hogy egy olyan dologra vársz tőlem bizonyítást amit már ezer éve bebizonyítottak. Legközelebb mit kéne bizonyítanom neked? Pl azt, hogy zöld a fű és kék az ég? ;)

    (#16307) pocokxx:
    Az a baj ezekkel az idézetekkel, hogy szépen csengő de üres szavak tömkelege. Tökéletesek arra, hogy az elvakult hívőt elkápráztassa azonban egy átlagos intelligenciával rendelkező, nem hívő ember rögtön átlát rajta. Csupán a semmit ragozza a végtelenségig.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz lao ce #16633 üzenetére

    Jah. Valahogy így megy ez nálam. :D

    (#16634) kymco:
    "Jézus meghalt értem."
    És ezt onnan tudod mert ott voltál mikor megfeszítették. Vagy egy könyvben olvastál róla?

    "Nem fogom hagyni, hogy akárki formáljon"
    A segítő kezet nem félrelökni hanem elfogadni kell.

    Nekem mindegy, hogy hogyan éled le az életed, ha nem ártasz vele nekem vagy a közvetlen környezetemnek.

    Még egy kérdés. A gyerekeidnek meghagyod a szabad választás lehetőségét vagy beléjük neveled a hitedet?
    Megkereszteltetted őket? Jártok templomba? Esetleg hittanra?

    "De meghalt sok újszülött, ez tény. Miért is? Mert a szüleik nem viselkedtek felelősen."
    Azért haltak meg mert Isten megölte őket. A szándékos emberölés és a felelőtlen viselkedés között hatalmas szakadék van ám. A szüleiknek ráadásul semmi közük nem volt az egészhez.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #16749 üzenetére

    A tanulás fontos. Ha megismerkedsz egy emberrel, az első kérdéseid egyike, hol dolgozol, milyen sulit végeztél. És gyakran a személy megismerését segíti, hogy mire hogyan reagált korábban. Hasonlóan van ez Istennel is.
    Meg lehet jobban ismerni Istent a Bibliából, de meg lehet ismerni a bennem lakozó embert is a Bibliából... és még sok mindent.
    Ennyit röviden... remélem elég.

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #16749 üzenetére

    Ahogy az én esetemet is írtam, hogy a majmolásból csak képmutatás származik. Isten ebből is ki tudott vezetni. Tanítással senkiből se lesz Isten követő, vallásos esetleg, és talán jó erkölcsökkel rendelkező ember. Persze meg is lehet utáltatni az egészet, ha egy vallásos ember kezd el Istenről papolni és közben maga sincs tisztában azzal hogy miről beszél... De abban a világban élünk amit Isten alkotott, ahogy a másik embernek is beszélünk róla úgy a gyerekeknek is kell. Erre jó példa a Bibliából Mózes, József, Dániel, stb..

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #16749 üzenetére

    Tegnap már nagyon fáradt voltam, mikor válaszoltam, és nem is tellett többre, most egy kicsit összeszedettebb vagyok.

    A Bibliában szerepel a gyermekek tanítása. A zsidó ünnepkör része, hogy egy meghatározott rend szerint (kérdés-felelet) a család rendszeresen emlékezik arra, hogy Isten hogyan szerzett szabadulást a népnek.
    Sőt többször szól arról, hogy Isten igéjére tanítsák a gyermekeket.

    A gyermekkorban tanult dolgok akár egész életben megmaradnak. De ez önmagában csak tudás. Ez nem hit. Más dolog, hogy el tudom mondani, hogy Isten gondoskodik az emberekről, és ezt szépen írja le a Hegyi beszéd. De más dolog azt mondani, hogy pld nem fogok adót csalni, akkor sem, ha úgy tűnik hogy nincs más megoldás, mert bízunk abban, hogy Isten gondoskodik rólam is.
    Más dolog hinni, hogy Jézus meghalt az emberek bűnéért és más dolog bízni Jézusban, hogy megállhatok az érdeméért az Úr előtt az ítélet idején.
    Az egyik tanulható, a másik nem, a másik hittel ragadható meg.
    Hitet nem ad a tanítás, de az ismeret segíthet abban, hogy tudjuk kiben és miben hiszünk.
    Beszéltem olyan ma már idős emberrel, aki hívőként az ötvenes évek elején volt katona. A kommunista gőg azt próbálta elhitetni vele, hogy kinevelik belőle a hitet... el is vették a Bibliáját... csakhogy részeket kívülről tudott... Gyermek korában, mikor még ez nem okozott nehézséget sok igeverset megtanítottak neki kívülről. Ezek a katonasága idején erősítették. Három év után a parancsnoka nem akarta elhinni, hogy nem tudták megtörni őt, pedig volt hogy egyszerre nyolcan is agitálták... Olyan Isten és ember ismerete volt, hogy átlátta az agitálók hazugságait...

    A gyerekek nem mindenben akarnak megfelelni apucinak, anyucinak. Tapasztalatból mondom. De az hatással van rájuk, ha azt látják, hogy a szülők hite nem üresen kongó, tartalom nélküli, értéktelen kacat. De ettől ő még nem fog tudni hitből döntést hozni....

    És végül, Isten igéje a hívő ember számára nagyon sokat jelent, az Istennel való kapcsolattartás egyik legfontosabb eszköze. Számtalanszor vigasztalt, erősített az Ige. Sokszor tudtam a hálámat kifejezni együtt a zsoltáríróval, és döbbentem meg azon időnként az igét olvasva, hogy mennyire félreismertem egy-egy dologban Istent, vagy épp a körülöttem levő embereket.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #16791 üzenetére

    Csak azért, mert a tény szó mást jelent. Egy népszerű elméletre pld a jog még nem ítélt el senkit, csak tényekre.
    El lehet fogadni az elméletet is, de tudni kell közben, hogy nem tény... ennyi.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #16793 üzenetére

    Nem vagyok tudós, de szerintem a reprodukálhatóság, igazolhatóság a kritériumok között van.

    www.refujvaros.hu

  • Huma

    addikt

    válasz lao ce #16793 üzenetére

    A tényt bizonyítani lehet kísérletekkel és bármikor megismételhető. A tényhez persze nem kell feltétlenül fizikailag létező dolgokra és kísérletekre gondolni. Például a matematikában számításokkal tökéletesen bizonyítható egy-egy elmélet.
    (persze ez csak az én saját házi definícióm ami a fejemben létezik)

    Azonban az evolúcióval tényleg az a helyzet hogy egy tökéletes elmélet ami nem ellenkezik semmivel és megmagyaráz mindent ami az élet fejlődésével és a fajok keletkezésével kapcsolatos. Magyarul tökéletesen beleillik a modern tudomány tényei közé.
    Ellentétben ugye a kreacionizmussal ami lényegében arról szól hogy egy őszszakállú úr, varászpálcával teremtgette a fajokat.

    (#16794) kymco:
    Ja. Bár azt sem szabad szem elől téveszteni, hogy rengeteg olyan tény van ami közvetve alátámasztja az evolúció elméletét. Lásd pl az autópályás fecskéket. Ellenben a kreacionizmust semmi az ég világon nem támasztja alá közvetve sem.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #16796 üzenetére

    a tudomanyos elmelet az ami megmagyarazza a tenyeket.
    És általában több, esetenként egymásnak ellentomondó elmélet magyarázza ... no nem a tényeket, hanem a megfigyeléseket, a kísérletek eredményeinek mögöttes tartalmát, mint egy feketedobozt sok estben.
    Az elmélet általában szofisztikált modellalkotás, melynek során próbáljuk rendszerbe szabni azt, amit érzékelünk, magyarázzuk a történéseket. Ilyen elmélet volt anno, hogy a villámlás az istenek haragja, de ennél ma már árnyaltabb a magyarázat :)
    Tehát attól, hogy a tényt valami magyarázni próbálja még nem igazolja az elméletet magát...
    Egyszerűen fogalmazva: A tapasztalati tény nem igazolja az elméletet... :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #16824 üzenetére

    mi a gond azzal hogy tenykent kezeljunk egy tudomanyos elmeletet
    Én innen csatolódtam a vitába.. és így én nem vitáznék az evolúcióról..
    Azzal viszont igen, ha valaki az elméletet összemossa tényekkel..
    Az elmélet minden esetben a fekete dobozhoz akar használati útmutatót adni... A tény az, ha felnyitjuk a dobozt...
    A kettő nem ugyanaz... Az eredmény lehet ugyanaz, de ettől a lehetőségtől még nem tény.
    Úgy gondolom erről én már mindent elmondtam, amire korlátozott képességeim alapján lehetőségem volt. Nem szaporítanám a szó ismétléseimet... :)

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #16826 üzenetére

    Megértelek, hogy tele van a hócipőd. Csak az evolúció mellett érvelők azt a nagy szakadékot hagyják ki a számításból ami a természetes szelekció és az "új fajok" keletkezése között van. És ott kezdődik a morfondírozás.
    Tehát kb meg is válaszoltam a korábbi kérdésedet is, nem kellene olyan dolgokat összekötni ahol már csak a sok idő és a véletlen a meghatározó. Kb én itt látom a különbséget a tény és elmélet között. A modell lenne a következő lépés a tény felé.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #16826 üzenetére

    Szerintem nem olyan érthetetlen az, amit Kymco írt...

    Egy tény:
    A madarak szárnyainak hosszúsága változott, az autópálya közelében, mivel így gyorsabban tudnak felszállni.

    Magyarázatok:

    A) Ez a változás egy értelmes és célszerű változás, ha úgy tetszik okkal történt. Az értelmes és célszerű változások mögött kell, hogy legyen egy Értelem, mely a változást okozza. (Mivel minden okkal történik.) Ha ezt végig vezetjük a világon, akkor eljutunk egy végső értelemig: Istenig. A világot tehát Isten teremtette.

    B) A változás egy véletlen mutáció, mely a "túlélési" esélyt növeli. Valószínűsíthető, hogy ez nem egyedi eset, és korábban is végbe mentek hasonló változások, a túlélési/szaporodási esély növelésére. Ez tulajdonképpen maradéktalanul megmagyarázza minden faj keletkezését.

    Persze most mindkét magyarázat le van egyszerűsítve, de azt hiszem érthető az, amit mondani szeretnék: Amit tényként és bizonyítékként hoztok fel az evolúció mellett, azt éppúgy felhozhatják a kreacionisták is a saját elméletük megalapozásaképpen.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #16830 üzenetére

    Esetleg az evolúció eredménye a szemed előtt. Azért van egy kis különbség. Egyébként fontos tisztázni a fogalmakat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #16832 üzenetére

    Ezek szerint tudományos elmélet a kreacionizmus is...? Nem értem, miért nem veszitek észre, hogy a "véletlen"-be vetett hit sok mindennek nevezhető, csak tudománynak nem...
    Tény az, hogy fejlődik/változik a világ, de az már nem tény, hogy mindez a véletlen műve.

    [ Szerkesztve ]

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #16842 üzenetére

    Ez mit bizonyít....?

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #16844 üzenetére

    Az idézett tudományok nem a véletlennel foglalkoznak, hanem épp azt bizonyítják, hogy nincsenek véletlenek, illetve valamiképp "előidézhetők".

    Kriptográfia (gondolom ez akart lenni): véletlenszerű kódsorokat generál, ami egy bizonyos kulccsal visszafejthető.

    valószínűségszámítás/káosz elmélet/ statisztika: Tulajdonképpen tényekből próbál összerakni egy lehetséges jövőképet, ezzel elkerülni a "véletlent", vagy rámutatni arra, hogy tulajdonképpen nem is volt véletlen. Éppen az "ésszerűséget" keresi a véletlenben.

    Ez nem új világ...

    Az evolúció pedig nem a "véletlennel" foglalkozik, hanem tulajdonképpen (,mivel kizárja Istent) egyetlen magyarázó elvként tekint rá... Nem gondolhatod, hogy ez bármely más tudományban megengedhető...

    [ Szerkesztve ]

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #16846 üzenetére

    Határozottan összemosod a fogalmakat:

    1) véletlen, mint valószínűtlen,
    2) véletlen, mint nem szándékos, akaratlan
    3) véletlen, mint "random"

    Amikor azt mondom, hogy az evolúció a véletlenre épül, akkor nem a "random" génekre gondolok, hanem arra, hogy a teremtői akaratot, értelmes és célirányos változást zárják ki. Egyébként olvastad, amit Humanak linkeltem?

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #16848 üzenetére

    Ha figyeltél akkor én sosem vontam kétségbe az evolúciót, mint a fajok fejlődésének magyarázatát. De továbbra is fenntartom, hogy nem ad elégséges magyarázatot a fajok és egyáltalán az élet keletkezésére.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17035 üzenetére

    Egy kicsit megerőszakolod a történelmet :) A zsidók Egyiptomban rabszolgák voltak. Nem volt igazi nemzet identitásuk sem. Simán keveredtek a pogány népekkel Mózes nagy bánatára. Az a fajta elszigetelődéses nemzettudatuk csak a fogság után alakult ki.
    Tehát egy magával sem tisztában lévő, nemzettudattal max csírájában rendelkező rabszolga nép nem felsőbbrendű. Nem a zsidók nem vették emberszámba az egyiptomiakat, hanem fordítva.
    Én elfogadom, hogy van lopás/rablás jelentése a szónak, de ez értelmezhetetlen jelentés a teljes igeszakasz ismeretében:
    2Móz. 3,21-22
    "És kedvessé tészem e népet az Égyiptombeliek előtt, és lészen, hogy mikor kimentek, nem mentek üresen.
    Kérjen azért minden asszony az ő szomszédasszonyától és háza lakó asszonyától ezüst edényeket és arany edényeket és ruhákat; és rakjátok azokat fiaitokra és leányaitokra, s így foszszátok ki Égyiptomot."

    Aki lop, az nem kér :), akitől lopnak, azt nem tarja a meglopott kedvesnek...
    Nem lehet, hogy most az egyszer az életben ezek az ateisták csúsztatnak és hazudnak? És hogy nincs bonyolult magyarázat, csak annyi, hogy a két verset együtt kell olvasni... mint az üzletvezetőnél az üzlet kifosztását az akció idején?

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17048 üzenetére

    Három pontban szeretnék reagálni a hozzászólásodra.
    1. Legyünk következetesek. Ha elhisszük a kifoszt szó jelenlétét, akkor fogadjuk el a "jó indulatot támasztott/kedvessé tette" vagy a "elkérte" kifejezéseket is. Ha ellentmondás feszül a mondatok között értelmezésben, akkor vsz az értelmezésben van a hiba. Van-e a kifoszt magyar szónak nem pejoratív értelme? Igen, van. Nálunk a gyerekek kifosztják rendszeresen a nagymama hűtőjét... és ő ennek örül. Vsz itt a szó arra utal, hogy kiürít, mindent elvisz.
    De van-e negatív jelentése a "kedvessé tesz"-nek, és az emellett álló "kérjétek el"-nek? Ha nagyon keresek példát, biztos találok. Talán mindkét szóra is, de biztos, hogy ez a jó irány?
    2. Már írtam, de leírom még egyszer. Izrael nem volt egységes nép. Nem volt igazi nemzettudata. Anno Mózest sem védték meg, azért kellett elmenekülnie, mert saját népének fiai árulták el. A vándorlás során sokszor volt Mózes felé a panasz, hogy jobb lett volna Egyiptomban maradni, és szívesen vitték sátraikba az idegen népek leányait is. Rabszolga nép volt fegyverek nélkül szemben az egyiptomiakkal, akik akkor geopolitikailag az egyetlen potens katonai hatalom volt, minden korszerű fegyver és képzett haderő birtokosaként. Az izraeli nép erőszakosságát nehéz ráerőltetni erre a helyzetre. Amikor Mózes megjelenik, és kijelenti, hogy Isten meg akarja szabadítani a népet, a nép nem örömujjongásba kitörve viszi vállán Mózest, hanem megretten... Fél Egyiptom reakciójától. Tehát abszolút nem logikus, hogy a nem létező mezítlábas Izrael lerabolja a közel-kelet legnagyobb katonai hatalmát.
    3. Hogyan támaszthatott jóindulatot Isten, hogyan tette kedvessé akkor Isten Egyiptom népét Izrael rabszolga népe felé?
    Feltételezésem mondom el. Nem programozta át az egyiptomi agyakat, nem tette zombivá őket.
    A kilenc csapás hatalmas médiafelületet jelentett. Nem volt ember Egyiptomban, aki nem szembesült Isten hatalmával. A tizedik csapás után pedig nyilvánvalóvá lett mindenki számára Isten kegyelme. Kicsit furán hangzik, hogy az elsőszülöttek halála a kegyelemről szól... és igazatok is van. Az nem a kegyelemről szólt, az az ítéletről beszélt. A kegyelemről az óvintézkedés szólt. Nem azt mondta Isten, hogy az a család menekül meg, aki körülmetélt zsidó, és befesti az ajtófélfát a bárány vérével. Hanem azt, hogy aki befesti... Így válik külön Izrael és Egyiptom. Nem a vérvonal alapján, hanem az alapján, hogy ki hisz Istenben. Azok az emberek, akik bekenték megmenekültek. Izraeliek és egyiptombeliek egyaránt. Azok, akik nem festették be elbuktak. Izraeliek és egyiptombeliek egyaránt.
    Jóindulatot hogyan támasztasz? Kedvessé hogyan leszel mások felé? Ha jóindulattal vagy mások felé, ha kedves vagy mások felé, ha gesztust teszel mások felé.
    Azok az emberek, akik hittek, és megmenekült a gyermekük hálásak voltak. Én minden pénzt megadnék a gyerekeim életéért, egészségéért.
    A hála különös dolog. Nem fizetség a szolgálatért, áruért. Mert ez utóbbi kereskedelem lenne, ami nem a hálára épül. A hála egy válaszreakció egy meg nem érdemelt, nem számított jótétemény miatt.
    Izrael népe, de az egyiptombeliek is most tanulgatták az Újszövetség Istenét. Nem kell áldozni az Isten jóindulatáért. Pontosabban ne azért áldozzatok, hogy befolyásoljátok az isteneket. Sokkal inkább az áldozat legyen hála, válasz Isten meg nem érdemelt tettére.
    Az ókori népek vagyonokat költöttek arra, hogy megnyerjék maguknak az isteneket. Nem volt új számukra az értékes áldozat. De a hálát még csak most kezdték tanulni.
    Biztos volt olyan egyiptomi, aki azért adta oda ékszereit, hogy menjenek már el ezek a népek, mert addig csapás lesz rajtunk, amíg erőszakkal itt tartjuk őket, de hiszem hogy voltak olyanok is, akik hálából adták át ékszereiket, mert rádöbbentek, hogy ők Isten választott népe, és azzal, hogy ők is felfestették házukra a jelet, ők is e nép része lettek.
    Ez persze nem egzakt magyarázat nem is akar az lenni. Csak elképzeltem, hogy hogyan tudott Isten jóindulatot támasztani az egyiptomi nép szívébe az izraeli nép felé emberi logikával is követhető módon.
    És itt kellene rátérnem arra, hogy Isten vajon rasszista-e. Vagy csak az ószövetség Istene az, esetleg Jézus is az? De erre most egyelőre nincs időm. Előljáróban annyi felvetésként, hogy Isten arra választotta ki népét, hogy rajta keresztül ismerje meg a világ Istent. Izrael sokszor nem élt jól ezzel a feladattal. Jónás könyve ennek a szemléltetése. Ott Isten a prófétát Izrael egyik ősellenségéhez viszi, az asszírokhoz, és ott talál kegyelmet Istennél Ninive városa a próféta nagy bosszankodására. Isten szerete itt nagyon kézzel fogható. Minden teremtménye fontos Istennek, és hogy ezt Izrael elhanyagolta az nem azért volt, mert Isten ezt akarta. Izrael hanyagsága Izrael bűne.
    Isten kemény azokkal a népekkel, akik az Ő terveit akarják megakadályozni, de kemény Izrael azon fiaival is, akik szintén meg akarják akadályozni tervét.

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17570 üzenetére

    Magyarban is :) Többrevágyás és irigység, de ezt asszem leírtam.
    .

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz lao ce #17575 üzenetére

    -mit csinál?
    -irigylés...

    (akkor már inkább főnévi igenév... bár ezzel már nálam ingoványos talajon járunk:) )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17663 üzenetére

    Istentől rengeteg output van. Az más kérdés, hogy sokan nem fogadják el :)
    Milyen zérus eredményre gondolsz? Megváltozott életekre?

    Nem tudom mennyire vagy járatos keresztyén gyülekezetekben, de mikor az ember meghallgat néhány beszámolót, hogy ragadott ki Isten embereket bajból...
    Persze fontos a napi bibliai vezetés is, és mivel a Biblia Isten kijelentése mindig szerepe és feladata van a keresztyén emberek életében. de nem csak azon keresztül hat, ott a Szent Lélek és a gyülekezeti közösség (mint Krisztus teste) szerepe is. Rengeteg olyan döntés van az életben amikor nagyon fontos Istenre figyelés, vezetése. Házasságkötés, párválasztás, munkahely, pénzügyi dolgok, stb... szerintem emellett az hogy Jézus milyen magas volt, hogy is mondjam, szerintem nem sors döntő... vannak fontosabb dolgok, amiben igen csak nem elhanyagolandó az output Istentől.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17663 üzenetére

    raadasul az output istentol is nulla informaciot hordoz
    Szerintem rengeteg információt hordoz az output, csak nem olyanokat, amiket sokan várnának... de hát ez nem is szolgáltatás. :)

    www.refujvaros.hu

  • llll

    senior tag

    válasz lao ce #17672 üzenetére

    úgy érted, hogy egy az istentől érkező, azaz a létezését bizonyító (bármilyen) VILÁGOS választ tartanál mindennél fontosabbnak?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz lao ce #17679 üzenetére

    sztem sem lenne lehetséges az istennek nevezett vmivel a szó hagyományos értelmében véve beszélgetni
    (mármint ha véletlenül mégis létezne)
    még az angyalok számára sem, sőt még a fiú számára sem
    amikor ilyenekről ír a biblia, vagy ilyesmiket csinál Jézus, akkor sztem az mind max jelképesen értendő lehetne
    (némi alátámasztásul hoznám így hirtelen a frissen olvasott jób könyvéből amikor megkérdezi a sántát, hogy "honnan jössz ferkó?"...mintha nem kellene tudnia
    vagy amikor ádámtól kérdezi, hogy aki bújt hova bújt
    tehát sztem jelképes a kérdés>jelképes az egész beszélgetés
    csupán nekünk szánt tanulságul szolgálnak)

    "szoke is volt es nemes arcelu?"
    van 1 halvány utalás, hogy talán kifejezetten csúnya volt szegény

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • 0xmilan

    addikt

    válasz lao ce #17679 üzenetére

    Ha mindig mindenki más választ kapna az összes kérdésre, akkor elég nagy nézeteltérések lennének a keresztények között. Igen, most is vannak, de ezek a bibliaértelmezésből és nem a válaszok másságából adódnak.

    hogyha kiveszed istent a kepbol, akkor se valtozna semmi a vilagon mert mindenki kb ugyan ezeket agyalna ki magatol is.
    Világos. Az emberek "kiveszik Isten a képből", ezért egyre elterjedtebb a homoszexualitás, transzszexualitás, és még büszkélkedünk is vele, mert végülis egyikkel sincs baj, Isten ne szóljon bele, hogy nekem mi a jó. A bankrablók, gyilkosok meg a házasságtörők miért nem vonulnak az utcára a jogukért követelőzve? Tényleg semmi sem változik? Az emberek kb. ugyanazt agyalták ki maguktól, mint Isten? Nem, kb. pont az ellenkezőjét; és ez csak egyetlen példa volt. ;)

    Nem a "képzelgésem", hogy Jézus 185 cm volt. Egy példát mondtam. Felőlem lehetett 140 - vagy 220 cm is, a tettein nem változtat.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17679 üzenetére

    Légyszíves mondj már egy konkrét példát? z így kaszálásnak tűnik a levegőben.

    Mostanában eléggé gyakran belefutok a hitvallások kérdéskörébe, ami nagyon érdekes:
    Ott a westminsteri, ír, helvét, debreceni, heidelbergi, dordrechti...
    Ezek időben és térben is teljesen más környezetben születtek és mégis ugyan arról beszélnek. A Szent Lélek munkája itt egyértelmű. Emberek maguktól ilyet ki nem agyalnak.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17679 üzenetére

    Mivel az a meggyőződésed, hogy a keresztények össze-vissza beszélnek, a konkrét számegyezés mögött is igazolva látnád az álláspontod. A megoldáshoz akkor jutnál közelebb, ha nem az ellenmondásokat, összebeszéléseket kergetnéd (a hívő embereket helyezve górcső alá), hanem magával Istennel keresnéd a kapcsolatot. Csak ő tud meggyőző választ adni neked... és nem feltétlen a hangoztatott, sokkal inkább a ki nem mondott, valódi kérdéseidre.
    Egyébként én úgy látom, hogy eléggé koherensek vagyunk itt a fórumon is keresztényként, pedig személyesen soha nem találkoztam a tesókkal, és eléggé koherens vagyok egy-egy amerikai, kínai testvér bizonyosságával is... tapasztalom, hallgatva, olvasva őket.. :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17693 üzenetére

    Gyermekkoromban sokt beszélgettem egy orvossal, de nem lettem a betegségek gyógyításának tudója... Akkor a doki nem is létezett? Vagy nem beszélgettem vele? Lehet, hogy csak beképzeltem? Mindenesetre gyanús, hogy nem tudok gyógyítani... Az, hogy a Mindenhatóval beszélgetek, nem tesz mindentudóvá. Te bizonyítékot vársz, tegyed, és zavar a szubjektív válasz... De mit vársz egy kapcsolattól két személy között... Ha a feleségemről kérdezel, az is tele van szubjektív elemekkel, mint minden kapcsolat. Ettől még objektív tíven létezik.

    www.refujvaros.hu

  • llll

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    ezekre a kérdéseidre az szokott még lenni esetleg a válasz, hogy isten nem mindig válaszol azonnal és talán nem is abban a formában, ahogy te várod
    ügyes kibúvó

    vagy ha nem az, akkor miért is nem?
    (mármint miért is nem válaszol azonnal és miért is nem világos formában?)
    ezt már a hívőktől kérdezem
    mert sztem minden makacskodásotok ellenére sztem értitek ti, hogy mit kérdez lao ce is

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Már az elején is írtam és arra nem jött semmi válasz, hogy akármit írnánk neked nem fogadnál el válasznak, akkor most nem tudom mit vársz :)
    Azt mesélsz be magadnak ami jól esik a keresztyénekről.
    Nem olyan Isten mint a te taoista felhőnézős világképed.

    Rengeteg információ van, az hogy neked az semmit nem mond, mert nem érdekel vagy nem tudom, elengeded a füled mellett... hát nem Isten hibája.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Annyiból jó az orvos példa, hogy aki keresztyén egyre jobban ismeri Istent. Szerintem ezt nem tagadhatod meg egyetlen keresztyéntől se. Istenek nem leszünk (ennek fizikai korlátai vannak), de egyre több objektív dolgot tudunk elmondani Istenről, az ismeretünk nő.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Ne haragudj, de ökörséget írsz. Ha sokat beszélgetsz orvossal, még nem leszel orvos. És az Isten mentsen meg mindenkit olyan önjelölt orvosoktól, akik másokkal való beszélgetések során úgy érzik, hogy alkalmasak az orvoslásra. Te teljesen leegyszerűsíted az orvosképzést személyes kommunikációra, mikor ott kemény gyakorlati képzés és még sok más is van. És ezt teszed azért, hogy igazolva lásd magad. És hasonló igyekezetet érzek abban, hogy hiteltelenné tegyed a hívők kapcsolatát Istennel.
    Baromira nem érdekel, milyen magas volt Jézus, és az sem, hogy összesen hány csillagól áll az univerzum. Amikor Istennel beszélgetek nem ezek foglalkoztatnak. Sokkal személyesebb és mélyebb dolgok kerülnek elő az z általad említett felszínes és kikérdezős "kommunikációnál". Ami valójában nem kommunikáció.
    Te is, mikor a kedveseddel vagy meghitt kapcsolatban (nem feltétlen a szexualitás meghittségére gondolok), akkor azt kérdzgeted tőle, hogy hány foga van a tesójának?
    Életszerű? Olyan dolgokkal foglalkoztok, amit a kapcsolatotokból adódóan fontosnak tartotok... Én is, ebben nem fér be ez... Az viszont igen, hogy mi a terve velem, és az is, hogy elévigyem a környezetemben lévő emberek gondjait, problémáit, hogy hálát adjak neki azért, ahogy engem elhordoz...
    És kapok válaszokat... Most gyülekezeti táborban vagyunk, ahol két hozzám közelálló család munkanélküliség miatt nem tudodtt volna jönni, és beszélgettem róluk Istennel, és itt vannak... a költségek kb 15%-át kellett kifizetniük, mert adomány érkezett számukra egy olyan lakótelepi gyülekezetben, amely nem éppen jómódú emberekből áll. Ez több százezer forintot jelent...
    Ez a legfrissebb, de van számos más, amit azért nem részletezek, mert lehetetlen dolog számodra objektívan bizonyítani Istennel való kapcsolatomat, nem is erőlködöm ezen. Istennél fordíva van. Nem megbizonyosodom, és utána hiszek, hanem hiszek, és Isten igazolni fogja, hogy nem hiszek hiába.
    Kicsit bántónak érzem, hogy a sok nagyon hasonló bizonyságtétel, ami Isten szeretetéről, hűségéről, kegyelméről zeng, számodra semmi, értelmezhetetlen katyvasz, ellenben, hogy milyen magas Jézus, az igen... az már beindítana...
    Számomra a kapcsolat, és annak értékei fontosabbak ennél.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17709 üzenetére

    Kár hogy a hangulatot kifejező "zeng" szónál megragadtál. Én is köszönöm a válaszod

    www.refujvaros.hu

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #17710 üzenetére

    "a maganeletemet meg magam intezem, abba nem kell beleszolnia senkinek"

    Az Istennek ezt nem kell elmondani, mert pontosan tud mindent, még mielőtt bármit szólnál. Jobban ismer téged, mint te magadat...

    Egyébiránt a beszélgetés nem az Istennek kell, hanem az embernek. Ezáltal tudatosul benne, hogy van egy Isten, aki mindennél hatalmasabb, mégis jóságos hozzá és szereti...

    Azt pedig el kell felejteni, hogy az Istent "használjuk". Nem egy kávéautomata, amibe bele dobjuk az imákat, és alul kidobja, amit kértünk...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17710 üzenetére

    Miért rajtunk keresztül akarsz vele beszélni? Ha valakit megszólíthatsz közvetlenül, akkor az elég gyerekes viselkedésre vall, hogy a másikon keresztül kérdezgeted... és tiszteletlen is. Honnan veszed, hogy Isten nem akar veled beszélni? Azért mert elutasítod?

    Isten éppen mindenkinek a magánéletét akarja rendbe tenni. Mindenkinek ott van baja, a te véleményed szerint is :) Ahogy kivettem a tao tanításait is a magánéleted javítására alkalmazod... de ezek szerint nem sok sikerrel... Egyébként ha az az életd legnagyobb problémája, hogy hány centis volt Jézus, akkor megadja neked, engem az nem érdekel... (Tehát nem Isten érdektelen, hanem én...) Isten nem egy tanítás vagy egy módszer... de nem is egy kalapács... Honnan veszel ilyeneket? Istent használni... :U Te hogy képzeled el Isten használatát?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák