Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khorvat

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #10916 üzenetére

    Az alternatív DNS-eket a routeren kell csak beállítani és ezután a DHCP-s kliensek ezt megkapják a routertől az IP címmel együtt és ezzel működnek? Vagy a kliens gépeken kell csak statikusan megadni az új DNS címeket és ekkor már lesz net?

    Csak azért lenne ez érdekes, mert a hiba helyszínétől távol, tesztelés lehetősége nélkül szeretnék egy Asus routert UPC netre képessé tenni. A felhasználónak csak annyi dolga legyen, hogy összedugja a modemet a routerrel és minden működik újra!
    Vagy DNS-t konfigolok elő neki vagy kap egy 3rd party FW-t a router még nem döntöttem el melyik lenne a jobb az én esetemben.

    Egy kis szösszenet a kinek a hibája a UPC + Asus routerek nem működése témakörben:
    1. UPC bevezett a 240 megás netet
    2. Ebből lettek gondok lassulások illetve DNS szerverük lehalása több órákra
    3. Itt - erre ninncs bizonyítékom - léptek UPC-nél kivédendő a DNS hibákat és változások történtek
    4. Az új UPC felállás során sok, főleg régebbi Asus router gyári FW-vel nem osztott többé netet
    5. Kiderült itt a fórumon is , hogy a DNS feloldásokban mutatkozik meg a hiba ezek sikertelenek
    6. Megoldás1: Gyári FW cseréje 3rd partyra ; Megoldás2: DNS kézi konfigolása UPC-től eltérőre

    +1 Nekem korábban is voltak gondjaim "dunaweb" amit felvásárolt az Invitel netek osztásában. Eleve a szolgáltató ebben az esetben Wifin keresztül adta a felhasználónak a netet, amit a felhasználó saját routeren oszthatott magának tovább. Asus WL-500g és Asus WL-500gP v1 routerek esetében sem tudtam a netet használni/osztani ezekkel az eszközökkel nem ment a net, akkor ilyet hogy DNS átírása nem próbáltam, de talán 3rd party FW-vel se ment pl. a WL-500g ha jól emlékszem! Végül egy bármilyen TP-Link router beüzemelése oldotta meg a problémát azzal egyből ment a net ahogy kell.
    Szal ilyen szempontból azt mondhatom a MO-i viszonyokban több esetben volt problémás az Asus mint márka a routereivel netszolgáltatók körében, ezekben a korai Asusokban lehet vmi nem kerek a mai kor alkalmazott eszközeivel együttdolgozva ez ki is bukik sajnos!

Új hozzászólás Aktív témák