Új hozzászólás Aktív témák

  • YikeSS

    tag

    Sziasztok,

    Van egy 250mbit-es üzleti előfizetésünk egy istenverte EPC3925-ös fos cisco eszközzel. A gondom a következő:
    Amíg a 120-as netünk volt, a modem "bridge" módban volt, és minden hepi volt. Váltottunk 250-es csomagra, de a "kedves" UPC elfelejtette közölni, hogy:
    - a modemet átállítják "router" üzemmódba (ami után nyomoznom kellett, hogy egyáltalán mi történt, azt sem tudtam, hogy ez a szerencsétlen eszköz nem csak egy kábelmodem és nem értettem miért dobál privát ip-címet magából) - ezzel egyébként még együtt tudunk élni...
    - ez a nyomorult fos eszköz router üzemmódban az inaktív tcp kapcsolatokat pár perc után bontja, és semmilyen opció nincs a firmware-ben, amivel ezen javítani lehetne (a upc technikai helpdesk szerint sem)... ez nekünk nagyon nagy gond, mert rengeteget dolgozunk pl. ssh-n keresztül, és sorban "odaszáradnak" a konzolok, ha otthagyha az ember pár percre...

    Visszarakni UPC szerint bridge módba nem lehet, javítani rajta nem lehet, másik eszköz szerintük nem tudja ezt a csomagot kezelni, bla-bla, totális hozzá nem értésnek tűnik nekem ez az egész megoldás... üzleti előfizetőnek ilyen netet szolgáltatni 2013-ban és nem tudni javítani rajta...

    Próbáltam keresni megoldást a net-en, vannak javaslatok a bridge módra való "visszahekkelésre", de sajnos csak régebbi firmware-el működik, és amúgy sem szívesen cseszném szét a szolgáltató eszközét...

    Nincs valami 5letetek?

    Köszi.

    mergedes...

Új hozzászólás Aktív témák