Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibuszh

    tag

    Sziasztok,
    Egy hete használom a telót. Vannak hideg-meleg tapasztalataim vele.GPS-t én kifejezetten jónak gondoltam mert házban vastag kőfallal messze az ablaktól is könnyen talált sok műholdat. Autóból -ugyan hátsó ülésről- elég nehezen talált jelet. (lehet az autó sajátossága) Én iOcean X7S-ről váltottam, ahhoz képest biztos erősebb az antenna.
    Tmobilosként autópályán többször elment teljesen a térerőm az M5nél. Más teló GSMre vált röptibe, itt mint ha azzal küszködött volna h 4Gre vánszorogjon vissza. Hívással nem volt gond, ha 4Gről hívnak ki is írja h HD a hívás, érezhető is.

    Töltője fura, hogy nem lehet bedugni rendesen. Pár mm kilóg, így könnyen ki is jön. (más kábellel meglátjuk)
    Gombok nyomáspontjai jók.
    Kamera vacak kínaihoz képest is. Más umi super tulaj nem panaszkodik olyan hibákra mint ami nekem van. Rom újrahúzásban bízok. Videó nagyon nagyon sötét, képeknél sokszor túl világos s kiég a kép v nagyon sötét. Elég bosszantó... Első kamera elmegy 5MP-hez.

    ROM az elsővel érkezett de két frissítés OTAn szépen lement. Furcsa: zene lejátszó közben rezeg a teló beérkezett hívásra, de nem venné le a futó zenét és csengőhangra cserélné...
    Hívó fél képe nem jelenik meg mikor hívnak v hívok. (miéééértt??)
    Vettem rá üvegfóliát, előtte le se vettem a gyári matt vackot hogy felületi sérülés ne legyen a kijelzőn h sokkal könnyebben tudjam feltenni. Nah már most a széleknél nem lehetett rendesen feltenni. A teló ugyan kicsit hajlított lehet az kavar be neki, de kizárt hogy ennyire hamar hajlana az üveg..Más is panaszkodott erre ennél a telónál. Talán nem user "hiba"... egy drágább fóliát még kipróbálok. Más járt így vele?

    Ujjlenyomat-olvasó szépen teszi a dolgát. 3 rögzített profilból ha közepesen erősen nyomod, akkor szinte mindig beenged.
    Hangszóró nem olyan rossz szerintem. Nem felső kategória, de pár számot hallgatni rajta bőven jó. Ha többet akar az ember irány külső hangszóró.
    Belső menün belül gyorsan mocorog. Chromemmal, össze hasonlítva egy Lenovo P70el, hát ez picit lassabb. Nem sokkal de akkor is...az egy gyengébb és régebbi proci mint mint a helio. Ramnál is plusz 2giga a differencia. Napi használatnál akkor is gyorsnak látszik, csak azt hittem mindenkit lenyomok vele :P Hát nem :)
    Sok szempontból jó a vas, csak OPTIMALIZÁLNI :R kellene... remélem lesz elég user aki megveszi és szívesen foglalkozik vele?

    Erre egy jó példa... WakeLock Detector... awake 43% körül..Istenkém.. MIÉÉÉRT? :O ;] :F Másoknak tapasztalat?
    Summa summarum, nem bánom a telót, tetszik és úgy hiszem a legtöbb dolgot lehet orvosolni majd.

    mi

  • tibuszh

    tag

    válasz Mitics #26 üzenetére

    Én is rögtön megrendeltem a gyári tokot. Ki a fene gondolta, hogy pont az lesz a rossz.
    Még meg sem jött a gyári de rendeltem az újat. Úgy látom ennél nincs fém rész. Azért mit ne mondjak elég gáz az UMI részéről hogy ennyi teszt idő sincs a "gyári" alkatrészekre.
    http://www.aliexpress.com/item/UMI-Super-Case-New-Arrival-High-Quality-pu-cover-case-For-UMI-Super-5-5-inch/32672280550.html?spm=2114.13010608.0.58.YdujBG

    Wifi nekem csatlakozik rendesen. Viszont az értesítések nagyon sokszor késnek. Nem értem miért. Nem csak messengernek. Eleinte app delayre gondoltam. De az emailek is. Nem tudom hogy a DOZE miatt van e ez.. de amúgy nem vagyok megelégedve ha van is benne oprendszerileg. Mondjátok már el nekem kinek hány százalékosan van mélyalvásban?? (wakelock decector) De ha megnézitek a képet is látszik, hogy folyton felkel a teló.

    A fólia bánt. Miért nem lehet kapni olyat mind a galaxy edge-kre. Miért adják el UMI SUPER fóliának ha közbe nem is passzol rá. Senki sincs akinek passzolt volna rá, ne lenne a széleknél levegős? (akinek van nem válik fel?

    FRISSÍTÉS érkezett ma délután a telóra. Még nem frissítettem. 26MB (2016_0708)
    Normális az ha a recoverybe nem lép be nekem. Ill fekszik egy andorid ikon és pont. Recoveryt flashtoolal próbáltam, zöld pipát mutatott is

    mi

  • tibuszh

    tag

    válasz ivanicsm.93 #32 üzenetére

    Lehetséges, de én még ilyet akkor sem pipáltam. Pedig volt egy pár androidos telóm. Jó lenne ha valami frissítés orvosolná. Annyira azért nem bírja jól ha valóban 4000Mha van benne.

    Volt aki azt tanácsolta, hogy indítsuk újra mert valami google frissítés kavar be neki.
    Hozzászólása

    ivanicsm.93 jól látom, hogy az aksi töltöttségét jelzi neked a teló az ikonon belül. Azt hogy csináltad?? Külön appot kellett letöltenem hozzá, nem találtam beállításokon belül.

    [ Szerkesztve ]

    mi

  • tibuszh

    tag

    Sziasztok!
    Ha van TWRP, root a telón akkor én rászabadíthatom az OTA frissítést a telóra? Illetve mind kettő megmarad majd utána? Vagy legjobb ha TWRPből telepítem inkább és nem OTA-ból?
    thx
    ((Nem tudom ki h járt de TWRP telepítésével nekem win10ről sehogy se ment elvileg driverek telepítve voltak leírtak szerint. W7ről gond nélkül..))

    [ Szerkesztve ]

    mi

  • tibuszh

    tag

    Mitics -én a coolicoolról. 4.napra reggelre itt is volt a UPS. SMS is jött ahogy feladták EU raktárról. Nekem bejött. Bár azóta sokkal olcsóbb.(ill. sokszor nincs eu raktáron ez)

    Mitics Nah igen ezt én is láttam. De kérdem én kinek működik? :) Nekem minden alkalommal le kell húzni. Kb mint ha be sem állítottam volna. Pedig úgy jelzi hogy egy hatósugárba felold bármikor. A wifis net miatt GPS jel nélkül is nagyon pontosan belő engem maps is. Van akinek működik ez a gyakorlatban :F

    ivanicsm.93 Köszönöm az aksis tippet, sose jöttem volna rá. Ez android 6.0ás feature?

    Nem tudtam viktorhu h a ZSD ezért felel. Ki mit tapasztalt, jobb képeket csinál így? Érdekes a kamera pl. videónál volt nekem h teljesen remegve vette fel a témát, pedig elvileg a csökkentés be volt állítva és amennyire csak lehet fixen állt a kezem. Reset megoldotta. Valszeg' itt szoftveresen sok mindent benéztek a fejlesztők (6.16)

    paolinho által írt fóliáról azóta sem hallott senki semmit? Mivel te is elég rég feltetted rá, neked mennyire jön fel azóta? Nekem látni a széleknél h nem tapad oda… de egyelőre nem látom h jobban feljött volna mint az elején... LeEco?

    Remiel Nem akarom elkiabálni emberek de nekem a tokkal nem lesz gondom. Nem sokat 250km mentem vele. Főleg 2sávosnál ugyan.. de max2-3alkalommal tett a mezőre. Az biztos hogy gyengébb lett a jel, inkább az első bepozícionálás v ha letettem az alkalmazást és vissza akkor kellett neki max 10msp. Jah én sok navit próbáltam de nekem a legmegbízhatóbb a sygic 16.2.10 volt. Esetleg akinek nagyon dobálja és akarja a gyári tokot nézzétek már meg hátha az stabilabban tart. Pl más telóknál is pl google maps rengetegszer szarul pozícionált MTK -telóknál.

    viktorhu neked mit írt hány mAh-t töltött fel. (mekkora az aksi tényleges kapacitása?) Mi ennek a cuccnak a neve amivel nézted? :) link? :P

    Remiel teljesen egyet értek veled. De tény, hogy árkategóriába kicsit alúl teljesít a kamera. Redmi 3\Pro is jobb képet csinál, mint ez. És mikor kinéztem a telót mertem feltételezni h ha Panasonic kamera v benne akkor minimum hozza az átlagot. De tény hogy az UMInak ez az első ilyen szegmensű telója. Kb mint ha suzuki akarna F1 autót kipréselni magából. Nem lett rossz az eredmény de csak a cég határait súrolta vele. Ma már h 179$ért van ki meg tudja venni egyenesen álom. Én többet fizettem érte EU ből jött tehát 1év gari elvileg jár rá. Nem küldeném vissza, anno Nokia N8-as telóm nagyon szutyok ROMmal jött majd fél év alatt annyi mindent kiadtak hogy sokkal-sokkal használhatóbb és gyorsabb lett. Mivel ez a zászlós hajójuk tuti hogy sokáig fogják ütni a romot. ;]

    megabor nah igen, hogy a fenébe lehet kikapcsolni a kamera hangot mert nekem mindig csipog. Ha nem akarom h hallják lenémítom a telót. Csak volt h elfelejtem vissza tenni és úgy+ nem hallottam a hívást..

    paolinho azóta is tudsz 6,5órás kijelző időt produkálni.. nekem még mindig 5körüli. Más mit tapasztal? Neten a rom mellé 10!órás kijelző időt hazudnak :(( mint optimalizált dolog...

    Huszti74 volt 4 db juayum, van redmi 3 a háznál. Az sokkal lassabb. Jiayuéknál gyenge volt a gps sokszor, több telónál meg adatkapcsolatot dobálta sokszor. Umi sokkal jobb teló. Redmi hihetetlenül gyorsan fixál gps helyet és nem annyira zajos a kép. De lassan jön be minden szerintem. Csak gyengébbek a procik. Redmi Note 3\pro az már lehet más tészta...
    Mitics gondolatát még kiegészíteném a Lenovo Zuk Z1 -el. Ez is elég ütés és hasonló ár. Nekem nem jön be mert nagyobb de hasonlónak gondolnám. Én ramnál 2nél soha nem használtam ki többet Uminál.

    andyTM nem hinném, hogy Cyanogen éknél ez a legfontosabb dolguk, most hogy kikukázták a fele bagázst :D :((

    paolinho A root szépen felment nekem W7ről a 3.02-s SuperSu

    misi021 Nálam is a wifi folyamatosan megy. Az a fura, hogy akkor is mikor elvileg lekapcsolom!! Mint ha nem akarna lemászni róla. Reset sem segít rajta..

    raulicio a beszéd hangminőség nálam "normálisan jó" legtöbbször ki is írja h HD a beszélgetés. (sokan azt írták h a 4G csak mobilnetre való. Nem jól tudják mert akkor más tömörítést használ a hangra. Ill. tán' nem vagy csak keveset tömörít le. "HD" lesz) Mikor viszont átvált simára volt h nagyon nehezen értettem a másik felet.

    dgy6vy csatlakoznék az előttem szólókhoz. Akár privátban írj már mi volt velük ha nekem is NEKIK vissza kell küldenem :P meg h mennyire kedvesek\rugalmasak.

    viktorhu Hát nem tudom nekem 48978 pontot dobott ki, restart előtt 41.000 :) Mondjuk kicsit tényleg alacsony, de egy ideje nem tartom mérvadónak ezeket a pontokat. Inkább egy böngésző betöltés stb... Lenovo P70-en mondjuk abban leveri az umi supert :(((

    Remiel linket dobj már hol találtál ilyen tokot a telóra. Puha v kemény műanyag? Teljesen védi v csak a széleknél szemből nézve?

    mi

  • tibuszh

    tag

    Frissítésnél TWRP-ből miket érdemes törölni? Szeretném frissíteni,de előtte gyalulnám? OTA mehet rá, vagy jobb ha azt kihagyom? Needromos romot tudom TWRPből nyomni vagy flashtool kell hozzá? Root is jó lenne ha maradna. :) Ha van teljes biztonsági mentésem, akkor ugye ha nem tetszik a frissebb rom, bármikor vissza tehetem a régit? (szal' van lehetőség alacsonyabb romot visszatenni)

    Remiel, tök jól néz ki a tok! Kár hogy a többi designe elég fura :D Jó lenne ha több ilyet árulnának már. Én úgy látom azért elég sok helyen reklámozzák és nem csak a google hirdetés vádja le hogy ilyet nézek... hírlevelekben is stb. Én azért örülnék ha "népmobil lenne" :U

    paolinho Hú ez tényleg jön fel rendesen. De ha jól látom neked pl a bal szélénél majdnem pontosan illeszkedik? Meg ljobb lent is.. Nekem kivétel nélkül minden oldalnál van egy keskeny rész.. "csak" de annyi... Tied már tényleg zavaró...igaz, neked régebb óta fent van... :S

    andyTM és viktorhu Nem tudtam, bocsi :R

    Remiel Mennyire volt régi a kártyád? Ez a teló előtt -mivel micro sim kellett- nekem Westel900!! :Y volt. HSDPA+ is ment szépen. Telóm nem tudott többet. T -nél ismerős mondta az új kártyák tényleg frányábbak és sokkal-sokkal sűrűbben cserélik akár hanghívás eldobálása miatt is.

    megabor Melyik verzió számúra gondolsz?

    klampfer Mostani a 3. frissítés. Én a másodikig jutottam el. Kezdem szokni a Kamerát is... Verőfénybe nincs gond :U Nyáron meg főleg olyat lő az ember :P van 1hónapuk :D

    Remiel Hogy a franckarikába ment le neked ennyire mély alvásba ez a dög :F Most megnéztem, hogy a WIF-t ha beállítom hogy bontsa a wifit alvás közbe mit produkál. (fura mert ha hozzá nyúlok akkor zug be minden netes értesítés szóval működik) és a diagramon pedig.. egyértelműen ki van lőve akkor is úgy mutatja h folyton be van kapcsolva.

    [ Szerkesztve ]

    mi

  • tibuszh

    tag

    Aki ismeri az AdAway programot... az nem tudna segíteni? Ez a hiba üzenet fogad. (video)
    Sikertelen másolás -Host fájlok másolása sikertelen!
    Korábban működött, próbáltam supersut is letörölni majd újra rakni, de semmi... Nem tom mi baja lehet... :F

    mi

  • tibuszh

    tag

    andyTm: Engem is érdekelne mit gondolsz róla?

    Ha van TWRP, Root is a telón (06.16os) akkor én egy OTA frissítést ráengedhetek? Minden eltűnik majd róla?

    Másik, hogy állíthatnám be azt, hogy a rendszer hangok (pl kamera zárhang) külön lehessen szabályozni a telefon csengésétől. Eddig korábbi telókon mindig külön lehetett azt beállítani. :F itt nem ...

    [ Szerkesztve ]

    mi

Új hozzászólás Aktív témák