Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dávidka1995

    csendes tag

    válasz zs-mate #46853 üzenetére

    Akkor azt most kapcsold ki mert úgy tudom hogy az intelre van jobban tervezve és az Amd annyira nem szereti, mivel x-es procid van így az alaplap automatikusan be állítja a maxot amit bír stabilan

  • Powerer

    tag

    válasz zs-mate #46853 üzenetére

    Üdv!

    Hasonló cipőben járok, én nemrég ruháztam be egy 3600-ra és Asus B550-F-re.
    Eddigi tapasztalataim alapján BIOS-ban be kell állítani a PBO-t (Precision Boost Overdrive) Enable-re. Ez fogja magától a bázis és a boost órajel között terhelés függvényében állítani a magok frekvenciáját.
    Ezen kívül a memóriád órajelének függvényében érdemes annak felére állítani az FCLK frekvenciát, tehát 3600 MHz-es DDR4 esetén 1800 MHz-re.
    Amit ezekről a processzorokról tudni érdemes, hogy alapvetően nem érdemes az összes magot állandó magas frekvenciára felhúzni, egészen jól működik ez az AMD által beépített automata tuning (PBO), ami terhelés függvényében változtatja a feszültséget és frekvenciát, és így az adott chip gyári teljesítményét mindenképp ki fogja hozni. Ahhoz hogy ennél jobb eredményt érj el manuális állítgatással, ahhoz rengeteg tesztelésre és minden egyes beállítás ismeretére szükség lenne.
    Ehhez fog segítséget nyújtani a Yuriy Bubliy (1usmus) által fejlesztett, szeptember végén beta verzióban megjelenő CTR alkalmazás (Clock Tuner for Ryzen), ami alacsonyabb fogyasztás mellett ígér magasabb teljesítményt a chip specifikus optimalizálásnak köszönhetően. Erről több infó itt: https://twitter.com/1usmus/status/1302293695518175233

    Ádám

Új hozzászólás Aktív témák