Új hozzászólás Aktív témák

  • darkflamy

    csendes tag

    Sziasztok.
    Most először próbálkoztam OC-val, I5-8600k processzorom van és GIGABYTE Z370P D3 alaplapom.
    Célom 4,5 ghz elérése volt, a már meglévő DeepCool GAMAXX GT léghűtéssel.
    Mivel, a prime95-el csak utólag találkoztam, így egy kicsit össze vissza sikerült az OC.
    1.25V-on nekem stabilnak tűnt a processzor 4,5ghz-en. Cinebenchel teszteltem, meg a hőfokokat néztem játékok stb. alatt 70fok fölé nem nagyon ment. Aztán próbáltam a prime 95-öt, ott folyamatosan hibákat dobott vissza már pár perc után is emiatt fokozatosan elkezdtem növelni az 1.25V-ről, amíg a Prime95 hosszabb teszt után se dobott hibát, így lett belőle 1.30V @ 4.5ghz
    Így egy fél óra Prime95 alatt 80 fok fölé nem ment, viszont a Vcore voltage folyamatosan változik a teszt során, fél óra Prime95 után csak 1.164V-on megy a proci a manuálisan megadott 1.30V helyett. Ez miért van?
    Amit még próbáltam a Load Line calibration-t Auto helyett Turbo-ra, hogy stabilabb legyen a voltage, így viszont felment 95C-ig a proci Prime alatt, igaz nem sok időre, emiatt vissza állítottam Autora.
    HWMonitor szerint a Vcore voltage 1.152-től 1.248-ig ingadozik. Ez normális érték? Nem tűnik annak :(

Új hozzászólás Aktív témák