Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka95

    őstag

    válasz LendvaiFeri1 #10717 üzenetére

    Lehet a vadak is hallottak Azor Ahairól. Valószínű, hogy Jon az, már ha tényleg igaz, hogy eljön Azor Ahai, aki lángoló karddal harcol a Mások ellen.

    Az 5. könyvben is azt álmodta, hogy egyedül áll a Falon égő karddal, miközben jönnek a Mások. Az álmoknak pedig fontosak ebben a könyvben. Lehet a három szemű holló akarta, hogy ezt álmodja, mert Bran álmában mondta neki, hogy menjen északra.

    Viszont a barlangban azt mondta Brannek a három szemű hogy ne féljen a sötétségtől, az a barátja stb...

    Melisandre pedig gonoszként gondolt erre a "faistenre" meg "álmok urára". Ő pedig ugye pont a sötétséget tartja gonosznak.

    Csak engem érdekelnek ennyire az istenek? (nem vagyok vallásos :DDD)

    Nem tudom eldönteni melyik a jó és gonosz. A tűzpapok tudják feltámasztani a halottakat. Ez jó. Nem tűnik gonosznak. Csak azért mégsem pontosan ugyanaz az ember tér vissza, ugye. Ez már egy kis sunyiság.

    A három szemű holló eddig nem tűnt gonosznak.

    Szerintem fináléban fontos szerepük lesz ezeknek az isteneknek. Főleg mert Bran lesz az utódja a három szeműnek.

    A tűzpapok szerint két isten van, amelyiknek ők imádkoznak és a gonosz, a sötétség ura. Na az a Mások vezére vagy istene lehet, akit Éjkirálynak hívnak.

    Csak a háromszeműt nem tudom hova rakni.

    [ Szerkesztve ]

    Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Új hozzászólás Aktív témák