Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rrunner

    csendes tag

    válasz tamas.nick #468 üzenetére

    Nem biztos, hogy ertem a kerdest. Amit linkeltem az szerintem valahogy igy mukodik lepesrol lepesre:
    1. teszel fel openwrt-t.
    2. beallitod a vezetekes/wifi halozatot
    2.5 csinalsz extroot-ot. (Ez nekem kinai. Mintha kb. arrol lenne szo, hogy a router operacios rendszerehez illetve az azon tarolt egyeb dolgokhoz nem a beepitett veges memoriat hasznalod, hanem kulso storage-et hasznalsz erre a celra.

    Ebbe a topikba sokan azert jottunk, hogy eddig a pontig eljussunk. Ha a routered mar mukodik, a scan szerver telepitese innen kezdodik:

    3. felteszed a szukseges csomagokat. Ez a sor:
    opkg install kmod-usb2 usbutils kmod-leds-wndr3700-usb
    harom cssomagot tenne fel. Az elso a vargalex build leirasa szerint mar fent van. A harmadik ahhoz a netgear routerhez kell, amirol az alalam linkelt oldal szol, szerintem Alex buildjeben a tamogatott routerekre ez is meg van. Az usbutils-t nem lattam, es lama vagyok ahhoz, hogy ertsem mit jelent Alex mondata arrol, hogy benne van a repo-jaban. :F Gondolom az nem baj, ha kiprobalom feltenni, legfeljebb felesleges. :)
    Majd ha ez megvan, feldugod az usb szkenneredet, es megnezed, hogy a router latja -e.
    4. felrakod a SANE szkenner backendet a routerre, es ellenorzod, hogy felismeri -e a szkenneredet. A tamogatott eszkozok listaja a SANE project lapjan megtalalhato. Az en szkennerem nem, de a gugli ad talalatot az "openwrt sane HP F300" keresesre, eert egy probat nekem meger.
    Vegul megprobalsz meg mindig a router parancssorabol szkennelni egyet.
    5. felrakod a routeren mar meglevo uhttpd webszerver jpeg-tools kiegesziteset (megint csak tippelek :) ) es bekonfiguralod, hogy melyik porton figyeljen. Ismet csak remelem, hogy jol ertem. :)
    Majd letoltod es felmasolod a routerre SANE web GUI-s frontendjet.
    6. A bongeszobol inditod a GUI-t es igy hasznalod.

Új hozzászólás Aktív témák