Keresés

Aktív témák

  • Shadowfax

    addikt

    válasz amol #2674 üzenetére

    Én a thinkpads.com fórumot olvasva jutottam arra, hogy azok, akik kezdetektől használnak különböző ThinkPadeket (15 éve)(jobbára a moderátorok), azok azt mondják, hogy a Lenovo égisze alatt is megmaradt a legendás megbízhatóság és minőség. (Bár az IBM ideje alatt is volt pár kevésbé jól sikerült sorozat.)
    De mi változott volna attól, hogy átfestették a cégért?
    A T40p-t a Quanta gyártotta.
    A T60p-t a Quanta gyártja.
    De ugyanazok tervezték mindkettőt, ahogy az elmúlt 15 évben mindegyiket, márpedig a tervezésen dől el minden. Az szinte mindegy, hogy Csi-Kung vagy Li-Kung szereli össze őket.
    d900t-nek van egy nagyon jó mondása: "A minőségérzet a fejben dől el."
    Ha valaki úgy áll hozzá, hogy a Lenovo idején készült gépek rosszabb minőségűek, mert fúj-fúj kínai, akkor nyilván a hibákra fog kihegyezni mindent... Ugyanő elővesz egy IBM ideje alatt gyártott gépet, s rögtön a jó dolgokat fogja észrevenni. Pedig ez szimplán csak attitűd kérdése. :)

  • andrism

    csendes tag

    válasz amol #2674 üzenetére

    Sajnos nekem is van egy ilyen benyomásom a Lenovókról....

    Az a helyzet, hogy nem akarok az előzőhöz képest visszalépni. Úgy láttam (bár könnyen lehet hogy tévedek), hogy csak a p-típusokban van 7200 RPM-es winchester. Ami azért jó. Azonkívül a nagy felbontást is szeretem, hát az is megvan ebben :). Sok közel 700k, tényleg sok, de nincs bizalmam a többi gyártóhoz. Műanyag ház eleve kizárva, tehát az kevés, hogy tele van tömve jó vassal. Szeretném, ha ez is kihúzna gond nélkül 3-4 évet.

    Egyelőre nem találtam ehhez hasonló valóban nagy teljesítményű, strapabíró üzleti notit. Van esetleg valami ötletetek a problémára?

Aktív témák