Új hozzászólás Aktív témák

  • SKyle

    tag

    Ha valaki szereti a Freelancer-t, akkor annak itt van egy hasonló, de opensource (nyílt forráskódú=ingyenes) űrhajózós játék:
    Vega Strike. Ha már volt, akkor előre elnézést kérek!

    Elég sokáig a 0.4.3-as verzión "aludtak" a fejlesztők, de úgy néz ki, hogy múlt év végén újra beindultak, októberben ugyanis kiadták a 0.5-ös bétát, ami igen sok fejlesztést tartalmaz az előzőhöz képest. A játék mérete is több mint kétszeresére nőtt, jelenleg a telepítő .EXE 424 MBájt, az előző verzió nekem még 197 Mega volt! Ja, és az új bétából egyelőre még csak Win32-es verzió létezik, ha valaki Mac OS X-en vagy Linuxon szeretné játszani, meg kell elégednie az előző (egyébként stabil) verzióval.

    Én még annakidején kb 2 éve a 0.4-essel játszottam és mondhatom ahhoz képest, hogy ingyenes, meg opensource, egész hangulatos gamét összekalapáltak. Persze azért ne számítsatok Freelancer féle átvezető mozikra, meg teljesen kiforrott küldetés rendszerre, de higyjétek el, egy próbát megér.

    Az az érdekes az általuk kifejlesztett 3D-motorban, hogy baromira jól mod-olható és amíg az alapjáték fejlesztői nem csináltak semmit (1,5-2 év) addig a 0.4.x verzióhoz készült pár mod: Privateer Remake (Privateer mod), VegaTrek (StarTrek mod), Pi Armada.

    Azt hiszem, hogy az űrhajósjáték fanatikusoknak felkeltette a figyelmét ez a pár mondat, következzen hát a link (elnézést kérek az angolul nem tudóktól, de nem fogok ismertetést adni a letöltés mikéntjéről):

    vegastrike.sourceforge.net

    They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

Új hozzászólás Aktív témák