Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt


    Megláttam ezt a képet és elgondolkodtam azon, hogy ez alatt a két intervallum között menyi minden történt. ÉS azt vettem észre ,hogy míg a 37-80-ig rengeteg olyan dolgot fel tudok sorolni ami nagy horderejű változás technológiailag míg az utóbbi 80-2023-ig tartó időszakra nem olyan sokat.
    Lehet csak nekem tűnik így, de írjátok meg hogy nektek mi az ami összevethető olyan dolgokkal amiket az előző időszakban kifejlesztettek és elterjedt a világban.
    Összeszedtem pár dolgot, hogy mire gondolok.
    37-80 időszak.
    -2VH visszavetette az egész világot ami az emberek életszínvonalát érintette, de technológiai szinten viszont meglódult
    - kifejlesztették a sugárhajtású repülőgépeket és a mindennapi élet része lett
    -hangsebesség átlépése
    - kifejlesztették és elterjedt az atomerőmű mint áramtermelő
    - kifejlesztették az űrhajózást és embert juttattak egy másik bolygora
    -számitógép megjelenése

    80-2023 időszak
    ilyen nagy horderejű fejlődést csak az internet és talán a napelemek, villanyautó elterjedése jut eszembe

    Vannak kisebb fejlesztések, de azok mind a már meglevő dolgok továbbfejlesztése, finomítása. Itt olyanokra gondolok ami azelőtt egyáltalán nem létezett és az időszak végére el is terjedt a világban a kisemberek körében is a velük járó hasznuk, tehát nem csak laboratóriumi kísérletek szintjén.(ebből a szempontból az űrhajózás kilóg a sorból, de nemlehet kihagyni a fejlődésből)
    Pedig az utóbbi időszakban háborúk nélkül lehetett volna fejleszteni vagy a meglévőket jobbá tenni olcsóbbá, de úgy tűnik mintha lelassult volna ez a folyamat vagy megált volna. Mert minden ami ma fejlődik az csak a számítógépnek köszönhető, azon kívül nincs sok ami említésre méltó világmegváltó dolog.

Új hozzászólás Aktív témák